Харківські депутати будуть вчитися у Школі політичної освіти
20 лютого 2017 18:26 Місто
Харківські депутати будуть вчитися у Школі політичної освіти Школа політичної освіти стартує у місті Харкові.

Як повідомив один з організаторів школи, депутат міської ради Габріел Михайлов, проект спрямований на підвищення рівня компетенції депутатів місцевого самоврядування, а також їхньої грамотності в тих сферах, які охоплюють життєдіяльність міста.

«Депутатам виборці довірили високу місію - представляти їхні інтереси у місцевих радах. Зараз ми бачимо, наскільки змінюється законодавство, наскільки швидко відбуваються процеси, пов'язані з життєдіяльністю нашого міста. Тому ми хочемо допомогти депутатам підвищити рівень їхньої політичної освіти та інформованості щодо того, що відбувається в країні і в місті», - повідомив Габріел Михайлов.

Він зазначив, що в рамках школи планується провести цикл лекцій і семінарів на тему освіти, соціальної сфери, культури, житлово-комунального господарства. Крім депутатів місцевого самоврядування слухачами лекцій стануть представники громадських організацій, студенти, школярі.

Сьогодні, 20 лютого, в сесійний залі Харківської міської ради відбулося перше заняття, присвячене темі гендерної політики. Габріел Михайлов зазначив, що особливий досвід у цій сфері депутати почерпнули у польському місті Любліні, де в муніципалітеті в сфері гендерної політики створено департамент.

Семінар пройшов для депутатів міської ради та працівників виконавчих органів влади в рамках Комплексної програми розвитку місцевого самоврядування в місті Харкові на 2012-2020 роки.

Доповідачами виступили директор Гендерного центру, експерт з гендерного бюджетування, доцент Харківського національного університету міського господарства ім. О. М. Бекетова Наталія Бібік, координатор проектів Гендерного центру, експерт з гендерної урбаністики, доцент університету міського господарства Галина Фесенко, радник з інформаційних технологій КП «МІЦ» Олександр Попов, депутат міської ради Ольга Чічіна, старший координатор з питань гуманітарного реагування Фонду народонаселення ООН в східних областях України Олена Кочемировська.

Також на семінар були запрошені представник Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Маргарита Васкес Панес, координатор з питань гуманітарного реагування Фонду народонаселення ООН у Харківській області Сергій Велігодський.

За словами керівника міжфракційної депутатської групи з гендерних питань Ольги Чічіної, лекція, як і в цілому діяльність депутатського об'єднання, спрямована на підвищення якості надання послуг громадянам всіх верств населення - жінкам, чоловікам, дітям, пенсіонерам, людям з обмеженими можливостями.

«У своїй роботі ми аналізуємо потреби всіх цих груп і прагнемо задовольнити їх, залучаючи професіоналів і фахівців. Гендерна політика в Україні тільки розвивається. На жаль, у багатьох сферах життя ми можемо помічати гендерну нерівність. Але ми хочемо виправити цю ситуацію», - зазначила Ольга Чічіна.

За її словами, зокрема, у квітні 2016 року було створено Координаційну раду з питань сім'ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству та протидії торгівлі людьми. А зараз разом з Асоціацією малих міст України та Академією Фольке Бернадотта депутатська група займається внутрішнім аналізом міста, щоб оцінити його демографічний потенціал, залученість жінок в політичне й громадське життя та ринок праці.

За словами Ольги Чічіної, серед напрямків діяльності групи з питань гендерної політики - соціальна сфера, освіта, питання інфраструктури, гендерний аудит, жіноче лідерство.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини