Харків приєднався до нового європейського проекту
29 грудня 2018 13:59 Міжнародне співробітництво
Харків приєднався до нового європейського проекту Харківський міський голова Геннадій Кернес підписав декларацію міжнародної організації «ЕВРОСІТІЗ» з питань участі жителів міст.

Місто Харків є членом організації і активно бере участь в її роботі. Зараз вона реалізує проект «Cities4Europe - Europe for citizens» («Міста для Європи - Європа для громадян»), мета якого - популяризувати ідеї залучення територіальної громади до процесів прийняття рішень на місцевому рівні.

Декларацію вже підписали мери 42-х європейських міст. Тим самим вони підтвердили готовність участі в процесі розвитку майбутнього Європи, орієнтованого на потреби громадян. Мери зобов'язалися розширити участь громадян шляхом залучення жителів міст у діалог про спільне майбутнє; спонукання всіх рівнів влади на створення суспільства, в якому інтереси людини знаходяться на першому місці; позитивного впливу на процес прийняття рішень в Європі.

«Безперервна тісна робота з городянами і громадськістю є ключовим фактором вирішення багатьох завдань, зміцнення довіри і відповідальності за державну політику. Наш проект «Cities4Europe - Europe for citizens» показав, як робота з городянами може допомогти в розробці оптимальних міських і європейських рішень. Для максимального використання наших можливостей нам необхідно працювати разом на всіх рівнях влади і з нашими громадянами», - сказано в документі.

Зазначимо, що «ЕВРОСІТІЗ» надає платформу для співпраці 140 містам-членам організації з 39 країн світу. Харків бере участь у робочих групах організації за наступними напрямками: європейська політика сусідства і розширення; брендинг міст і міжнародна економічна діяльність; якість повітря, кліматичні зміни та енергоефективність; довгострокові інвестиції.

У рамках проекту «Cities4Europe - Europe for citizens» делегація міста Харкова на чолі з заступником міського голови з питань сім'ї, молоді та спорту Костянтином Лобойченком взяла участь у щорічній конференції «ЕВРОСІТІЗ», яка пройшла в Единбурзі і називалася «Креативні конкурентні міста». На ній були розглянуті рекомендації кампанії «ЕВРОСІТІЗ» «Міста для Європи», а також представлені проекти спільного будівництва майбутнього громадянами і містами. Також захід включав спеціальну молодіжну програму для наступного покоління керівників міст і агентів впливу. Кампанія «Міста для Європи» буде продовжена і наступного року.

Друкувати
Останні новини