Ігор Терехов: У П'ятихатках потрібно надавати повний комплекс медичних послуг
30 квітня 2021 14:26 Медицина
Ігор Терехов: У П'ятихатках потрібно надавати повний комплекс медичних послуг Секретар Харківської міської ради Ігор Терехов сьогодні, 30 квітня, відвідав амбулаторію Міської лікарні №28 та Міської дитячої поліклініки №23 у сел. П'ятихатки.

Як повідомив заступник головного лікаря з медичної частини Міської лікарні №28 Віталій Біньков, ця амбулаторія працює з 2018 року. Міська рада виділила понад 2,7 млн ​​грн на капітальний ремонт будівлі. За ці кошти було утеплено фасад, виконано заміну мереж, придбані медичні меблі й обладнання. Крім того, в 2019 році в амбулаторії встановили комп'ютери з відеокамерами, тому пацієнти можуть отримувати послугу телемедицини. Віталій Біньков повідомив, що, крім терапевта, сімейних лікарів, в амбулаторії за графіком ведуть прийоми невролог, хірург і ендокринолог. Декларації з лікарями медустанови уклали близько 5,8 тис. жителів не тільки П'ятихаток, а й прилеглих селищ.

Ігор Терехов поспілкувався з лікарями і медсестрами і відвідав кабінети для прийому.

Після візиту він повідомив, що ця амбулаторія поділена на доросле та дитяче відділення. У ній є все для надання першої медичної допомоги, є своя лабораторія, працює невеликий денний стаціонар, але потрібно розширювати спектр медичних послуг для здоров'я і комфорту людей. Для цього необхідно прийняти в комунальну власність медсанчастину №13, яка знаходиться поруч. За словами медиків, фінансування медсанчастини у сел. П'ятихатки припинилося з 2017 року. Установа продовжує працювати, але без амбулаторно-поліклінічної служби і права видачі листків непрацездатності.

«Амбулаторія була створена після того, як відомчу медсанчастину №13 розформували. Тоді були виділені кошти, щоб організувати тут амбулаторію і люди могли отримувати медичну допомогу недалеко від будинку. Зараз потрібно, щоб медсанчастину передали на баланс міста. Для цього ми будемо звертатися до Кабінету Міністрів України. Це дозволить надавати в П'ятихатках повний комплекс медичних послуг. Важливо створити правильну логістику і передати на баланс міста лікарні, які потрібні людям і були забрані в ході реформи. Дуже хочеться, щоб нас почули на рівні уряду і зрозуміли нашу стурбованість, а пандемія показала, що багато чого потрібно переформатувати в сторону міста», - повідомив Ігор Терехов.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини