Ігор Терехов: Харків зацікавлений у зниженні викидів парникових газів
10 січня 2017 13:51 Екологія
Ігор Терехов: Харків зацікавлений у зниженні викидів парникових газів Перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов сьогодні, 10 січня, провів зустріч із представниками Західноукраїнського регіонального навчального центру, який сприяє створенню планів зі сталого енергетичного розвитку міст.

Сторони обговорили деякі аспекти співпраці в складанні Плану дій зі сталого енергетичного розвитку Харкова в рамках ініціативи Європейського Союзу «Угода мерів».

Як зазначив Ігор Терехов, місто зацікавлене в зниженні викидів парникових газів і сьогодні веде цілеспрямовану роботу в цьому напрямку, оскільки це допомагає в роботі з фінансовими донорами, готовими кредитувати різні інфраструктурні проекти в Харкові, наприклад, продовження будівництва метрополітену.

«Ми націлені на розвиток інфраструктури міста, і такий документ відіграватиме значну роль для наших майбутніх проектів. Найближчим часом ми створимо робочу групу, до якої увійдуть як фахівці департаментів міськради, так і наші консультанти. Ми зберемося, поставимо завдання, встановимо терміни», - зазначив Ігор Терехов.

Заступник директора ЗУРНЦ Віталій Лесюк повідомив, що написання Плану дій зі сталого енергетичного розвитку Харкова може бути закінчене вже до літа.

«Цей документ повинен бути всеохоплюючим, але при цьому досить конкретним. Разом зі структурами міськради ми зробимо оцінку споживання енергетичних ресурсів, прорахуємо викиди парникових газів і запропонуємо заходи, як ці викиди скоротити. З огляду на наш попередній досвід, думаю, план для Харкова буде найкращим», - зазначив Віталій Лесюк.

Нагадаємо, що «Угода мерів» - це флагманська ініціатива Європейського Союзу, яка об'єднує місцеві, регіональні та національні органи влади у виконанні взятих на себе зобов'язань щодо скорочення викидів вуглекислого газу не менше ніж на 30% до 2030 року шляхом внеску в розвиток «зеленої економіки» і поліпшення якості життя. Харків приєднався до цієї ініціативи в жовтні 2016 року.

Друкувати
Останні новини