Геннадій Кернес відкрив барельєф Святої Тетяни на станції метро «Університет»
25 січня 2011 15:53
 Геннадій Кернес відкрив барельєф Святої Тетяни на станції метро «Університет» 25 січня, в день Святої Тетяни-покровительки студентів, Харківський міський голова Геннадій Кернес взяв участь в урочистій церемонії відкриття барельєфа Святої Тетяни у вестибюлі станції метро «Університет».

«Сегодня нам в очередной раз удалось подтвердить статус Харькова как студенческого города. Харьков - город молодежи, и открытие на станции метро «Университет» образа Св.Татьяны - тому подтверждение», - сказав ГеннадійКернес, відкриваючи барельєф.
За задумом ініціаторів встановлення образу Святої Тетяни, його присутність повинна символізувати її особливу опіку над студентами. Це знайшло відображення в тексті таблички, що супроводжує барельєф: «Нехай принесе вона успіх, вдихнув любов до божественних істин, небесна покровителька студентів Свята Тетяна. Михайло Добкін. Геннадій Кернес. Сергій Мусєєв».
Як повідомили в КП «Харківський метрополітен», щодня через станцію «Університет» проходить більше 10 тисяч студентів, така ж кількість щодня приїжджає на площу іншими видами транспорту. Після появи в ЗМІ інформації про те, що образ Святої Тетяни буде встановлено у вестибюлі станції, в студентському середовищі вже сформувалося повір'я, що перед важливою подією потрібно загадати бажання і доторкнутися до руки святої.

Довідка:
Свята Тетяна жила в Римі в III столітті, була дочкою багатого римлянина і була вихована ним у християнській вірі. Під час гонінь на християн при імператорі Олександрі Севері (царював з 222 по 235 роки) разом з батьком Тетяна була піддана катуванням і прийняла мученицьку смерть 12 (25) січня 226 року. Після того, як у цей день в 1755 році імператриця Єлизавета Петрівна підписала указ про відкриття Московського університету, Тетянин день став святкуватися спочатку як день народження університету, а пізніше і як свято всіх студентів.
Ідея встановити на станції метро бронзовий образ Святої Тетяни-покровительки студентів виникла близько року у тодішнього керівника Харківського метрополітену Сергія Мусєєва і була схвалена керівництвом міста.
Авторами барельєфа стали молоді харківські художники-монументалісти Роман Мінін, Роман Блажко та Антон Шестеріков. Вони отримали церковне благословення у настоятеля храму Святого Олександра Невського о. Петра. На композицію було витрачено близько 150 кг бронзи.

     Геннадій Кернес відкрив барельєф Святої Тетяни на станції метро «Університет»  Геннадій Кернес відкрив барельєф Святої Тетяни на станції метро «Університет»  Геннадій Кернес відкрив барельєф Святої Тетяни на станції метро «Університет»  Геннадій Кернес відкрив барельєф Святої Тетяни на станції метро «Університет»  Геннадій Кернес відкрив барельєф Святої Тетяни на станції метро «Університет»  Геннадій Кернес відкрив барельєф Святої Тетяни на станції метро «Університет»
Друкувати
Останні новини