Геннадій Кернес: Ще більше харків'ян зможуть придбати нове житло
23 липня 2020 15:52 Місто
Геннадій Кернес: Ще більше харків'ян зможуть придбати нове житло У Міську програму іпотечного житлового кредитування на найближчій сесії Харківської міської ради внесуть зміни.

Як повідомив сьогодні, 23 липня, у своєму Telegaram-каналі Харківський міський голова Геннадій Кернес, всі, хто потребує поліпшення житлових умов, зможуть взяти кредит на квартиру, який перші п'ять років буде безпроцентним. Тобто потрібно буде виплатити тільки тіло кредиту.

За словами міського голови, переговори з банками-учасниками цієї програми успішно завершені. «Все переговори з банками-учасниками цієї програми завершені, ми прийшли до взаєморозуміння і повної згоди з цього питання. Упевнений, дане рішення дозволить більшій кількості харків'ян, які потрапляють під дію програми, купити собі нове житло», - зазначив мер.

За його словами, ще одним рішенням сесії розшириться список харків'ян, які мають можливість взяти участь у програмі іпотечного житлового кредитування. «Ми внесемо в нього тих, хто втік від війни на Сході України - переселенців, включених до реєстру учасників міської програми доступного житла. Вважаю це справедливим і правильним», - зазначив Геннадій Кернес.

Нагадаємо, що Міська програма іпотечного житлового кредитування працює в Харкові з березня 2020 року. Згідно з діючою програмою, харків'яни, які потребують поліпшення житлових умов і отримали кредит в державних банках України, можуть отримати з міського бюджету часткову компенсацію відсоткової ставки. Компенсація надається терміном на 5 років в розмірі 12% річних, але не більше облікової ставки Національного банку України.

Як уточнили в Департаменті економіки та комунального майна, після зниження облікової ставки НБУ відсоток по іпотечних кредитах складатиме не більше 12%, і після внесення змін до програми він буде повністю погашатися за кошти міського бюджету.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини