Геннадій Кернес і посол Лівану Алі Дахер висадили кедри у парку Горького
27 квітня 2018 14:46 Міжнародне співробітництво
Геннадій Кернес і посол Лівану Алі Дахер висадили кедри у парку Горького Харківський міський голова Геннадій Кернес і Надзвичайний і Повноважний Посол Лівану в Україні Алі Дахер сьогодні, 27 квітня, посадили саджанці ліванського кедра у Центральному парку культури і відпочинку імені Горького.

Тепер в парку, праворуч від центральної алеї, біля екстремальної зони, ростимуть 12 кедрів (2 больших и 10 поменьше). Це дерево - національний символ Лівану. Воно зображено на гербі країни, прапорі, монетах, поштових марках.

Алі Дахер подякував Геннадію Кернесу, харків'янам і ліванській громаді міста за організацію і участь у цьому заході. Він зазначив, що сьогодні Ліван подарував харківському парку найцінніше і шановане дерево країни.

Як повідомив Алі Дахер, ліванський кедр досягає у висоту 40 м, в діаметрі - до 15 м, а довжина гілок доходить до 50 м. Ліванському кедру вже понад шести тисяч років, а саме дерево може жити більше трьох тисяч років. У Біблії кедр згадується 75 разів. Фінікійці використовували ліванський кедр для кораблебудування, а король Соломон, син короля Давида, використовував його у будівництві своєї фортеці.

«Ми вибрали кедр не просто так і сподіваємося, що знак кедра зміцнить наші дружні відносини і наші економічні зв'язки. Ми не знали, що сьогодні буде така погода, але кажуть, коли йде дощ - йде удача. Ми сподіваємося, що кедр приживеться в місті Харкові, як в своєму рідному. Щоб кедру жилося добре, потрібно не тільки за ним доглядати, але любити і намагатися бути поруч з ним. Я знаю, що ви - щедрі і дасте деревам багато любові і будете доглядати за ними. І те, що ми з вами говорили про співпрацю, - буде реалізовано», - зазначив посол.

Геннадій Кернес подякував Алі Дахеру за те, що він знайшов час знову приїхати до Харкова і здійснити таку ідею.

«Кедр - це гордість Лівану, і як сказав пан посол: «Ми посадили нове життя». Я дуже вдячний присутнім тут представникам ліванської громади, які вже жителі Харкова. Я думаю, вони раді, що в нашому місті, улюбленому парку з'явився символ їхньої країни», - сказав міський голова.

«Плани досить ємні та ефективні. Вірю і сподіваюся, що все буде добре, і ми будемо розвивати нашу співпрацю», - зазначив Геннадій Кернес.

Нагадаємо, що 23 березня цього року міський голова Геннадій Кернес зустрівся з послом Ліванської Республіки в Україні Алі Дахером у міській раді. Призначений в Україну в кінці минулого року, ліванський дипломат тоді вперше приїхав до Харкова.

Зазначимо, що в парку ім. Горького вже є алея сакури, яку в жовтні 2017 року посадили Харківський міський голова Геннадій Кернес і Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Шігекі Сумі з дружиною.

Друкувати
Останні новини