Євгеній Водовозов: Центральна влада має стимулювати місто в установці камер фіксації порушень правил дорожнього руху
23 листопада 2021 16:47 Місто
Євгеній Водовозов: Центральна влада має стимулювати місто в установці камер фіксації порушень правил дорожнього руху Харківська міська рада звернулася до профільних комітетів Верховної Ради України з проханням виробити механізм стимулювання місцевої влади встановлювати системи автоматичної фото- та відеофіксації порушень правил дорожнього руху.

Про це сьогодні, 23 листопада, повідомив заступник Харківського міського голови з питань інфраструктури міста Євгеній Водовозов під час спільної наради керівників правоохоронних органів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування.

«Кілька років тому в Кабінеті Міністрів була велика нарада щодо безпеки дорожнього руху, на якій, зокрема, обговорювалося питання щодо камер автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху. Тоді була домовленість, що 50% штрафів за перевищення швидкості будуть йти до бюджету країни, 20% – до центру МВС з обробки цих штрафів та 30% – до місцевих бюджетів, за умови встановлення камери за кошти місцевого бюджету. Тоді Харків встановив одну таку камеру, але домовленість залишилася невиконаною. Сьогодні я маю нагоду звернутися до депутатів профільних комітетів ВРУ, щоб вони довели справу до кінця.

За розрахунками співробітників поліції, Харкову потрібно щонайменше 68 камер, а щоб охопити місто повноцінно – понад 200. Жодне місто не спроможне встановити ці системи у такому обсязі за кошти свого бюджету. Але якщо ми розумітимемо, що частина штрафів повертається до бюджету міста, ми підемо до банків, залучимо для цього приватних інвесторів. Це нормальний підхід, який застосовується в усьому світі», - зазначив віцемер.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини