Досвід роботи харківського соціального готелю переймають інші міста України
23 лютого 2018 12:46 Суспільство
Досвід роботи харківського соціального готелю переймають інші міста України Представники Уманського міського управління праці та соціального захисту населення переймають досвід створення і роботи комунального закладу «Соціальний готель».

Соціальний готель відкрили в Харкові за підтримки уряду Німеччини в листопаді 2017 року. Він працює в будівлі територіального центру надання соціальних послуг Московського району на вул. Валентинівській, 23-г. Готель розрахований на 50 осіб (19 номерів). Там можуть тимчасово жити люди, які потрапили в складні життєві обставини і залишилися без житла, а також внутрішньо переміщені особи. В готелі обладнані кімнати, санвузли, кухня, пральня, також будівля адаптована для людей з обмеженими можливостями.

Як зазначила начальник Уманського міського управління праці та соціального захисту населення Галина Кучер, в готелі створені комфортні умови для проживання людей.

«Для міста це дуже важливо. Такий готель для людей, які потрапляють в складні життєві обставини, - панацея. Ми піднялися на другий поверх, там живе мама з двома дітьми. Вона може приготувати їжу, є мікрохвильова піч, духовка, холодильник. Все доступно. Створено умови для людей з інвалідністю, вони можуть вільно пересуватися: двері ширше, ніж зазвичай, зручні поручні, меблі потрібного рівня - це дуже зручно», - зазначила Галина Кучер.

Її колега, заступник начальника управління Оксана Гайдай зазначила, що Харків можна назвати соціальним містом.

«У нашого міського голови є такий меседж, що Умань - місто соціальне, місто, де вас чекають. Хочу сказати, що Харків - це також місто, де чекають, місто соціальне, тому що ми бачимо установи, які пристосовані для людей, які потребують уваги, турботи з боку міської влади. Особисто мої враження як людини - мені готель дуже подобається», - сказала Оксана Гайдай.

Заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан зазначила, що рада такій оцінці. За її словами, соціальний готель став першою установою такого типу в Україні.

«Наші колеги з інших регіонів зацікавилися цим проектом і почали до нас приїжджати, щоб подивитися, як все вийшло. Ми раді, що у нас є що запропонувати Україні. Це не перший такий досвід, у нас є інші моделі в системі соціального захисту, які ми відпрацьовуємо в місті Харкові, а потім вони стають надбанням всієї країни, і ми пишаємося цим», - сказала віце-мер.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.


Друкувати
Останні новини