До пам'ятника жертвам Чорнобильської катастрофи поклали квіти
26 квітня 2017 12:28 Суспільство
До пам'ятника жертвам Чорнобильської катастрофи поклали квіти Захід, присвячений 31-й річниці аварії на Чорнобильській АЕС, відбувся сьогодні, 26 квітня, біля пам'ятника чорнобильцям у Молодіжному парку.

У мітингу взяли участь заступник Харківського міського голови Михайло Фатєєв, керівництво області, ліквідатори аварії, представники громадських чорнобильських організацій, городяни.

Священнослужителі Харківської єпархії провели панахиду за загиблими та померлими, а учасники мітингу поклали квіти до пам'ятника й вшанували пам'ять покійних хвилиною мовчання. Також під звуки національного гімну України пролунав триразовий залп.

Зазначимо, що за 31 рік з моменту аварії на ЧАЕС від наслідків катастрофи в Харківській області пішли з життя майже 8 тис. осіб, половина з них - у Харкові.

Як повідомив після закінчення заходу голова міської громадської організації «Союз Чорнобиль» Анатолій Губарєв, зараз у Харкові проживає близько 8,5 тис. громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з яких 3,3 тис. чоловік - учасники ліквідації аварії, понад 2,8 тис. з них - інваліди.

За словами голови організації, харківські чорнобильці ведуть активну громадську діяльність.

«Одна зі знакових подій у житті харківських чорнобильців - це 5-річчя Чорнобильської історичної майстерні, яку ми відзначили днями. Це унікальний для України проект, спрямований на збереження пам'яті про Чорнобиль. Під час цих заходів було представлено «Архів усних історій»: вперше за 30 років ми стали системно збирати спогади живих учасників ліквідації аварії. Було представлено понад 200 історій, а в роботі знаходиться ще більше 500. За минулі роки проведено близько 30 виставок. За п'ять років майстерню відвідали понад 20 тис. школярів, студентів, курсантів», - розповів Анатолій Губарєв.

За його словами, міська організація «Союз Чорнобиль» веде і активну міжнародну діяльність. Зокрема, нещодавно вперше пройшла присвячена чорнобильцям аудієнція у Папи Римського, на якій були і харків'яни. Також харківські чорнобильці взяли участь у міжнародній конференції, яка пройшла в Європарламенті.

Довідка. 26 квітня 1986 року сталась одна з найбільших аварій на атомних об'єктах - вибух 4-го енергоблоку Чорнобильської АЕС. У ліквідації наслідків аварії брали участь понад 350 тис. українців, в тому числі харків'яни. 

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.


Друкувати
Останні новини