Депутати міськради відвідали хоспіс
07 вересня 2016 16:51 Медицина
Депутати міськради відвідали хоспіс Виїзне засідання постійної комісії з питань соціального захисту та охорони здоров'я Харківської міськради пройшло сьогодні, 7 вересня, в міській клінічній лікарні №17.

Депутати ознайомилися з роботою закладу, поспілкувалися з пацієнтами відділення паліативної допомоги «Хоспіс», а також обговорили проблемні питання.

Як повідомив директор Департаменту охорони здоров'я Юрій Сороколат, зараз у Харкові налічується понад 40 тис. осіб з онкологічними захворюваннями, більше 17 тис. людей похилого віку з різними важкими хронічними патологіями, понад 20 тис. - з важкою серцево-судинною патологією, а також більше 50 тис. інвалідів. Таким чином, відділення паліативної допомоги поступово повністю заповнилося пацієнтами. В даний час там знаходиться 80 осіб. За шість років роботи в хоспісі була надана допомога 1180 хворим, з них 985 чоловік закінчили своє життя в стінах установи.

Як зазначила заступник Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан, в суспільстві все більше усвідомлюють, що хоспіс у багатьох випадках є порятунком як для самого смертельно хворого, який отримує найкращий догляд від фахівців, так і для його родини, яка, як правило, важко переносить постійний нагляд за хворим родичем вдома.

«Зараз хоспіс працює в досить напруженому режимі. Раніше тут було багато вільних місць, і ми часом приймали людей, які ще не дійшли до термального стану, тобто знаходилися на грані. Навіть були випадки, що ми їх виписували. Тепер же беремо тільки важких хворих із найбільш нужденних сімей», - зазначила Світлана Горбунова-Рубан.

У зв'язку з тим, що паліативна допомога стає все більш востребуваною, а місця в хоспісі обмежені, міська влада займається зараз розвитком такого її виду, як допомога вдома. Так, в територіальному центрі соціального обслуговування Немишлянського району реалізується пілотний проект, в рамках якого соцпрацівники проходять відповідне навчання. У випадку успіху цей досвід поширюватиметься на інші райони міста.

Друкувати
Останні новини