Асоціація міст України обговорює в Харкові підвищення статусу органів місцевого самоврядування
13 лютого 2017 15:52 Місто
Асоціація міст України обговорює в Харкові підвищення статусу органів місцевого самоврядування Засідання секції місцевого економічного розвитку Асоціації міст України в рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» проходить сьогодні, 13 лютого, у Харківській міській раді.

Учасники заходу - представники територіальних громад з різних регіонів України, керівники економічних служб органів місцевого самоврядування обласних центрів та ін.

Під час засідання його учасникам представили Стратегію розвитку Харкова до 2020 року «Харків - територія успіху», а також були розглянуті особливості соціально-економічного розвитку міста.

Як зазначив аналітик з питань місцевого економічного розвитку Асоціації міст України Ігор Пітцик, результати роботи засідання ляжуть в основу розробки стратегії і плану роботи АМУ на 2017 рік. Серед важливих питань, які необхідно розглянути, - це питання фінансування об'єднаних громад, створення в містах індустріальних парків, розширення повноважень і підвищення статусу органів місцевого самоврядування.

Також розглядаються питання вдосконалення взаємодії потенційних інвесторів з органами місцевого самоврядування, спрощення процедури залучення інвестицій і отримання необхідних погоджень як на рівні держави, так і на рівні регіонів.

«Питання інвестиційних можливостей будь-якого міста дуже важливе. Велику роль у цьому відіграє місцева влада. Тому що саме вона показує, чим привабливе для інвесторів місто», - підкреслив Ігор Пітцик.

У свою чергу заступник директора департаменту - начальник управління інвестиційного розвитку та іміджевих проектів Департаменту у справах сім'ї, молоді та спорту Вікторія Грецька-Миргородська зазначила, що питання інвестиційної привабливості Харкова прописані у Стратегії розвитку міста, яка була прийнята торік на сесії міської ради.

«Наскільки працює Стратегія, ми будемо оцінювати вже у кінці 2017 року. Але ми вже почали її реалізацію. Ми взяли за основу побажання громадськості, разом з експертами з різних сфер ми визначили найбільш важливі моменти для розвитку міста, які відображені в цьому документі», - повідомила Вікторія Грецька-Миргородська.

Також на засіданні були представлені проект плану роботи асоціації та законодавча карта реформування галузі «Сталий економічний розвиток», яку розробила Асоціація міст України.


Друкувати
Останні новини