70 підприємств Харкова заборгували своїм працівникам понад 155 мільйонів гривень
04 червня 2015 17:23 Економіка
70 підприємств Харкова заборгували своїм працівникам понад 155 мільйонів гривень 70 підприємств Харкова за станом на 3 червня мають заборгованість по зарплаті на загальну суму 155, 2 млн грн.

Про це сьогодні, 4 червня, під час наради за участю заступника Харківського міського голови Ігоря Терехова з питання заборгованості на підприємствах міста повідомила директор Департаменту праці та соціальної політики Лариса Болгова. 

Вона зазначила, що за останній місяць ця заборгованість зменшилася на 4,3 млн грн. На 43 економічно активних підприємствах зосереджено 76,2% загального боргу по заробітній платі - це 118,2 млн грн. 4,4%, або 6,8 млн грн, становлять борги економічно активних підприємств, 19,4%, або 30 млн грн, - заборгованість 19 підприємств-банкрутів.

Як повідомила Лариса Болгова, більше половини усього боргу мають підприємства державної форми власності. Серед найбільш великих боржників - Харківське державне авіаційне виробниче підприємство (44,9 млн грн), ДП «Харківський приладобудівний завод ім. Шевченка» (12,4 млн грн), ДП« Завод ім. Малишева» (9 млн грн), ДП« Харківський завод електроапаратури» (понад 5 млн грн), ОКБ заводу ім. Шевченка та ННЦ «Інститут метрології» (обидва - більш ніж по 2 млн грн).

Підприємства інших форм власності мають заборгованість по зарплаті на суму майже 43 млн грн, або 27,7% загального боргу. Частка заборгованості комунальних підприємств - 13,8%. Це три підприємства. Одним з них є КП «Міськелектротранс», яке зараз проходить процедуру банкрутства, ще одне - «Флора-сервіс» - знаходиться в підпорядкуванні Харківської обласної ради. КП «Харківводоканал» винен своїм співробітникам понад 20 млн грн.

«Основна причина заборгованості з виплати зарплати на цьому підприємстві - збитковість від основної діяльності через невідповідність тарифів його витратам з надання послуг водопостачання та водовідведення», - підкреслила директор Департаменту праці та соціальної політики.

У свою чергу Ігор Терехов повідомив, що близько 16 млн грн буде виділено підприємству з міського бюджету, більша частина коштів буде спрямована саме на погашення заборгованості по заробітній платі. Ігор Терехов зобов'язав підприємство погасити борги до вересня.

«Я розумію, що на вас лягає велике навантаження. Багато питань, пов'язаних з підготовкою мереж до опалювального сезону і приведенням їх у належний стан. Але питання погашення заборгованості повинно бути пріоритетним », - підкреслив заступник міського голови.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини