10 онкохворих дітей з Харкова вирушили на оздоровлення до Австрії
20 червня 2014 15:31
10 онкохворих дітей з Харкова вирушили на оздоровлення до Австрії 10 харківських онкохворих дітей відправились цього літа на лікування та оздоровлення до Австрії. У Харківському аеропорту їх проводжали батьки, лікарі та керівники Харківської міської ради.

Як зазначила заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан, це щорічний візит дітей в Австрію завдяки підтримці австрійської організації «Глобал 2000». На оздоровлення до Австрії діти з онкопатологіями їздять вже 18-й рік.

Цього року вони проходити реабілітацію в місті Іббс з 20 червня по 12 липня.

За словами Світлани Горбунової-Рубан, таким чином, всього з 2005 по 2014 рік в Австрії поправлять своє здорьве 142 харківські дитини, а за 18 років при фінансуванні австрійської організації «Глобал 2000» пройшли курс оздоровлення 2 тис. українських дітей.

За словами лікаря-педіатра, професора завідувача кафедри педіатрії №2 Харківського національного медичного університету Юрія Одинця, такі поїздки позитивно позначаються на здоров'ї дітей. Насамперед вони дають психологічне розвантаження, а це не менш важливо, ніж медикаментозне лікування, оскільки хіміотерапія і інше лікування, якому піддаються діти протягом хвороби, завдають здоров'ю дитини саме моральну травму. Він зазначив, що в цілому за останні 20 років показник виживаності дітей з гострим лейкозом збільшився з 5% до 75%.

Лікар дитячої лікарні №16 Людмила Маренич, яка впродовж усіх років супроводжує дітей до Австрії, розповіла, що зараз ці діти перебувають у стадії ремісії захворювання. У місті Іббс вони будуть проходити регулярні обстеження здоров'я, проходити реабілітацію.

Нагадаємо, організація «Глобал 2000» в рамках співпраці також надає харківській дитячій лікарні №16 гуманітарну допомогу - медикаменти, апаратуру, меблі, витратні матеріали, білизна, обладнання. У рамках цього проекту було організовано стажування медичного персоналу в клініках Австрії (три лікаря, три медсестри), проведена реконструкція гематологічного відділення та придбано медобладнання на суму більше 100 тис. дол.

За роки співпраці, завдяки підтримці з боку організацій «Глобал 2000», «Товариства побратимства Харків-Нюрнберг» (ФРН), телеканалу «Штернштунден» (ФРН), які фінансували поставку до лікарні медобладнання та ліків, кількість онокбольних дітей, у яких спостерігається ремісія хвороби, збільшилася з 25 до 75%.

Довідка. «Глобал 2000» (Відень) - австрійська неурядова екологічна організація, яка допомагає дітям, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, та дітям з онкологічними захворюваннями. З 1992 року Харківська міська рада та австрійська екологічна організація «Глобал 2000» здійснюють міжнародний проект «Харківська дитяча лікарня №16 - допомога дітям, хворим на лейкемію».

Друкувати
Останні новини