Ігор Терехов привітав Каразінський університет із 217-річчям
28 січня 2022 12:03 Освіта
Ігор Терехов привітав Каразінський університет із 217-річчям Урочистий прийом, присвячений 217-тій річниці від дня відкриття Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, відбувся сьогодні, 28 січня, у виші.

У заході взяли участь Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет, представники міської та обласної влади, профспілкових організацій, декани факультетів університету, завідувачі кафедр, керівники студентського самоврядування та ін.

З річницею відкриття колектив університету привітав Харківський міський голова Ігор Терехов. Він зазначив, що Харків визнаний студентською та науковою столицею України багато в чому саме завдяки Каразінському університету, оскільки саме він стояв біля витоків усієї вищої освіти Харківщини.

«Це дуже добре, що традиції продовжуються. Каразінський університет має силу, дух та свій характер. Це приваблює студентів не лише з інших міст України, а й з інших країн. Мені доводилося зустрічатися з вашими випускниками, і всі вони завжди з великою душевною теплотою згадували роки, проведені в стінах університету, згадували своїх педагогів. Дякую, що прославляєте наше місто! З днем ​​народження, Каразінський!» – зазначив міський голова.

Кращі співробітники університету були нагороджені медалями та грамотами, у тому числі Почесними грамотами виконавчого комітету Харківської міської ради та Подяками міського голови.

Довідка. Харківський національний університет засновано у листопаді 1804 року з ініціативи видатного просвітителя Василя Каразіна згідно з грамотою Олександра I. Урочисте відкриття університету відбулося 29 січня 1805 року.

У сьогоднішньому університеті діє 21 факультет, працюють 20 академіків та членів-кореспондентів НАН та галузевих академій України, 50 лауреатів Державної премії. До складу вишу входять найстаріші Астрономічна обсерваторія, Ботанічний сад, Музей природи, Центральна наукова бібліотека.

В університеті навчається близько 16 тис. студентів та слухачів, близько 400 аспірантів, працює до 1,5 тис. викладачів та наукових співробітників, серед яких понад 300 докторів наук, професорів та близько 1 тис. кандидатів наук та доцентів.

ХНУ ім. Каразіна здійснює широку програму міжнародного співробітництва, є активним членом міжнародного співтовариства провідних європейських та світових університетів. Виш реалізує угоди про співпрацю з 61 організацією-партнером із 25 країн світу.

За роки існування університет закінчили понад 130 тис. осіб. Імена вихованців університету увічнені у географічних назвах, назвах космічних об'єктів, рослин та мінералів, законів та формул.

Харківський університет – єдиний в Україні, де навчалися та працювали три лауреати Нобелівської премії: біолог Ілля Мечников, економіст Семен Кузнець та фізик Лев Ландау.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини