Українські громади переймають харківський досвід протидії домашньому насильству
28 вересня 2021 18:22 Місто
Українські громади переймають харківський досвід протидії домашньому насильству Представники Фонду ООН в області народонаселення в Україні та делегації міст і громад України 28-29 вересня відвідують Харків з навчально-ознайомчим візитом.

В рамках заходу сьогодні в Харківській міській раді відбулася зустріч, на якій заступник міського голови Світлана Горбунова-Рубан ознайомила гостей з Добропілля, Костянтинівки, Сєвєродонецька та ін. з досвідом роботи з розбудови системи запобігання і протидії домашньому насильству в місті Харкові.

За її словами, Харків посідає провідні позиції в реалізації державної політики в цьому напрямку і став першим містом в Україні, де була створена й успішно діє система комплексної допомоги постраждалим від домашнього насильства.

Так, у місті працює профільна координаційна рада і діє профільна міська програма, функціонують Харківський міський центр соціальних служб «Довіра», Центр допомоги жінкам, постраждалим від насильства, шелтер (притулок), кабінет медико-психологічної допомоги на базі Міської лікарні швидкої та невідкладної допомоги ім. проф. О. І. Мещанінова, Денний центр соціально-психологічної реабілітації «Розірви коло», мобільна бригада соціально-психологічної допомоги та ін.

За статистикою, за три з половиною роки було отримано близько 1200 повідомлень про жорстоке поводження з дітьми або про утримання дітей в небезпечних умовах. Майже 550 дітей було вилучено з небезпечного оточення.

«Також було встановлено, що велика кількість виїздів патрульної поліції пов'язана саме з випадками насильства - близько 100 на добу. І тільки 10 осіб з цієї кількості подають заяву в поліцію про вчинене насильство», - повідомила Світлана Горбунова-Рубан.

За її словами, робота щодо поліпшення системи запобігання і протидії домашньому насильству в місті Харкові триває.

Координатор проєкту «Міста і громади, вільні від домашнього насильства» Фонду ООН в області народонаселення в Україні Костянтин Бойчук зазначив, що у Харкова дійсно є чому повчитися, і його внесок у створення і розвиток такої системи - неоціненний.

«Чимало моделей з протидії домашньому насильству, які зараз впроваджуються в Україні, були винайдені в Харкові. Коли не було ні законодавства, ні напрацьованих практик, у Харкові знайшлися сміливі люди, які мають стратегічне бачення і які задали тон цій роботі. Завдяки харківському досвіду, в Україні відбувається великий прогрес в цьому напрямку. З цієї ж причини був створений і цей проєкт, в рамках якого цього року ми передаємо досвід 30-ти містам і громадам України і проводимо серію таких навчальних візитів. У Харкова дійсно є чому повчитися», - підкреслив Костянтин Бойчук.

Завтра учасники заходу планують відвідати низку центрів, які надають допомогу жертвам домашнього насильства, і взяти участь у круглому столі.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини