Депутати міськради ознайомилися з роботою Центру реабілітації дітей
19 травня 2021 17:14 Місто
Депутати міськради ознайомилися з роботою Центру реабілітації дітей Виїзне засідання постійної комісії з питань соціального захисту та охорони здоров'я Харківської міської ради відбулося сьогодні, 19 травня, в Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей міста Харкова.

Як розповіла директор установи Тетяна Черкашина, центр почав свою роботу в 2013 році. Його основне завдання - соціальний захист дітей, які потрапили в складні життєві обставини, надання їм психологічної, правової, медичної та інших видів допомоги. Зараз у центрі перебуває 33 дитини - хтось залишився без батьків, хтось втік з дому через насильство в сім'ї.

«З усіма дітьми ми працюємо індивідуально, оскільки у кожного з них - своя історія і сприйняття ситуації, що склалася. Якщо у дитини є батьки, то ми проводимо консультації з ними, намагаємося підштовхнути їх до переосмислення методів і способів виховання дітей. Буває, що діти категорично не хочуть повертатися в свою сім'ю, і тоді ми намагаємося налагодити стосунки між батьками і дітьми, і у нас це непогано виходить», - зазначила Тетяна Черкашина.

Як повідомив директор Департаменту служб у справах дітей Олександр Малько, за час існування центру через нього пройшли понад 400 дітей. З них 35% були повернені в біологічні сім'ї, а 65% підпали під інші форми сімейного виховання - прийомні сім'ї, опіка або усиновлення.

Як зазначила під час засідання комісії заступник міського голови Світлана Горбунова-Рубан, ситуації, в яких постраждалою стороною стають діти, найчастіше виникають у сім'ях з низьким рівнем доходу або в неблагополучних сім'ях, в яких батьки вживають алкоголь чи наркотики.

«Там, де сім'я не справляється зі своїми обов'язками, має підключатися і держава, і суспільство. На жаль, відповідні структури на державному рівні не можуть сформувати стабільну систему надання допомоги в подібних випадках. Але на рівні міста ми намагаємося допомагати всім сім'ям, які опинилися в складних життєвих обставинах. Наш центр поки справляється і працює цілком ефективно. Але якщо з'явиться ще один такий, то це буде не зайвим, бо на сьогодні 43 дитини з Харкова знаходяться в обласних закладах такого типу і навіть у районах області. Тому ми думаємо над тим, як розширити цю мережу в місті», - зазначила Світлана Горбунова-Рубан.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини