Ігор Терехов привітав з Днем перемоги Героя війни
09 травня 2021 20:44 Місто
Ігор Терехов привітав з Днем перемоги Героя війни Секретар Харківської міської ради Ігор Терехов привітав з 76-тою річницею перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Героя Радянського Союзу, генерала-майора авіації Михайла Карпєєва.

Ігор Терехов побував в гостях у легенди авіації. Він привітав ветерана з Днем перемоги і вручив йому Почесну грамоту Харківської міської ради.

«Михайло Полікарпович, зі святом Вас! З великою Перемогою! Бажаю Вам міцного здоров'я, благополуччя, оптимізму і, звичайно ж, мирного неба над головою. Нехай у Вашому домі завжди панує тепло і затишок. Бережіть себе!» - звернувся до ветерана секретар міськради.

Зазначимо, Михайло Карпєєв - єдиний Герой Радянського Союзу, який живе у Харкові. Восени йому виповнилося 98 років, але ветеран досі пам'ятає всі біди і страшні реалії військових лихоліть. У роки Другої світової війни штурман 75-го гвардійського штурмового авіаполку гвардії лейтенант Михайло Карпєєв зробив 310 бойових вильотів, знищивши десятки ворожих танків і гармат, десятки автомобілів з військовим вантажем і залізничних вагонів, брав участь у визволенні Харкова.

Довідка. Михайло Полікарпович Карпєєв народився 21 листопада 1922 року. Звання Героя Радянського Союзу йому було присвоєно 29 червня 1945 року. У той час льотчику-асу було неповних 23 роки. Нагороду отримав за мужність, відвагу і героїзм, проявлені при виконанні бойових завдань - 100 успішних вильотів на літаках ІЛ-2 зі знищенням ворожої техніки і живої сили противника, 100 бойових вильотів на розвідку, 110 бойових вильотів для зв'язку з партизанами. У мирний час Михайло Полікарпович був військовослужбовцем, пізніше працював інженером на Харківському тракторному заводі. Брав участь у ветеранському русі.

Михайло Карпєєв нагороджений орденом Леніна, медаллю «Золота Зірка», двома орденами Червоного Прапора, двома орденами Вітчизняної війни І ступеня, орденом Олександра Невського, орденом Богдана Хмельницького, орденом «За службу Батьківщині в Збройних Силах» і 29 медалями.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини