Міськрада вимагає зупинити роботу «Коксохіму»
02 березня 2021 16:47 Місто
Міськрада вимагає зупинити роботу «Коксохіму» Міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій сьогодні, 2 березня, розглянула питання, пов'язане із забрудненням повітря коксовим заводом «Новомет» (колишній «Коксохім»).

Як зазначив секретар Харківської міської ради Ігор Терехов, підприємство продовжує працювати, порушуючи вимоги чинного законодавства.

«Викиди жахливі, люди не можуть дихати. Це стосується практично всіх районів Харкова. Я часто буваю на зустрічах із городянами, і всі люди скаржаться. За статистикою, в найближчих до «Коксохіму» районах стали набагато частіше фіксуватися онкологічні захворювання. Ситуація катастрофічна. На заводі змінюються власники, керівники, які вже два роки обіцяють встановити фільтраційні установки, але віз і нині там. У міської влади немає повноважень припинити роботу підприємства. Тому сьогодні ми ухвалюємо рішення звернутися до Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій з проханням зупинити діяльність «Коксохіму», - повідомив Ігор Терехов.

Крім того, за його словами, місто не буде продовжувати договір оренди землі з заводом, а також планує припинити його водопостачання.

«Ми зобов'язані змусити керівництво встановити фільтри. Так, це дорого, але іншого виходу на сьогодні немає. Тільки так ми збережемо життя людей. Розумію, що це також питання робочих місць і зайнятості городян, але така безвідповідальність, з якою ми зіткнулися на заводі, просто неприпустима», - підкреслив Ігор Терехов.

Нагадаємо, на сесії Харківської міської ради, яка відбулася 24 лютого, були ухвалені звернення щодо ситуації з забрудненням повітря коксівним заводом «Новомет» до Президента України Володимира Зеленського, керівництва Верховної Ради, Державної екологічної інспекції України та Харківської обласної прокуратури.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини