До Меморіалу жертвам тоталітаризму поклали квіти
26 вересня 2020 13:15 Міжнародне співробітництво
До Меморіалу жертвам тоталітаризму поклали квіти Покладання квітів на польській і українській частинах Меморіалу жертвам тоталітаризму (шостий квартал Лісопарку) відбулося сьогодні, 26 вересня.

Традиційний захід присвячено пам'яті розстріляних поляків і представників харківської інтелігенції, які були поховані на цьому місці, та 75-й річниці закінчення Другої світової війни.

Генеральний консул Республіки Польщі в Харкові Пьотр Стаханчик наголосив на важливості цієї події для його країни.

«Для нас це важливий захід, присвячений пам'яті тисяч польських громадян, розстріляних у 1940 році в Харкові за наказом вищого органу влади СРСР. У списку жертв опинилися військові, юристи, інженери, викладачі, письменники, журналісти, священики. Шостий квартал став місцем їхнього вічного спочинку», - зазначив генконсул.

Заступник Харківського міського голови з питань сім'ї, молоді та спорту Костянтин Лобойченко запевнив, що для Харкова це така ж трагедія, як і для Польщі.

«Ми пам'ятаємо події, які привели до загибелі тисяч людей, і поляків, і українців, з вини тоталітарного режиму. Наше молоде покоління також знає про це. Сподіваємося, що наступного року ми зможемо провести цей день масштабно, як це було раніше», - сказав Костянтин Лобойченко.

Зазначимо, що спочатку на сьогоднішній день було заплановано проведення XXI Легкоатлетичного кросу пам'яті жертв тоталітаризму, а також велопробіг. Але у зв'язку з трауром, оголошеним у Харкові і в Україні, спортивна частина заходу була скасована.

Довідка. Меморіал жертвам тоталітаризму відкрито 17 червня 2000 року за ініціативою Президентів України та Польщі в харківському Лісопарку. У 1940 році там були розстріляні 3809 польських офіцерів і 500 мирних громадян Польщі.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини