Віталій Кличко запропонував план дій для вирішення проблеми забезпечення теплом жителів міст
22 листопада 2018 13:15 ЖКГ
Віталій Кличко запропонував план дій для вирішення проблеми забезпечення теплом жителів міст Голова Асоціації міст України, Київський міський голова Віталій Кличко запропонував Президенту України та Прем'єр-міністру план дій для вирішення проблеми теплопостачання, яку відчувають багато міст.

За інформацією прес-служби АМУ, практично всі ЗМІ поширюють інформацію про зрив опалювального сезону. Найбільш гостро ця проблема постала в містах Сміла, Кривий Ріг, Шепетівка, Херсон і Кам'янське.

В АМУ зазначили, що Асоціація не бачить провини міських голів у такому становищі і раніше неодноразово попереджала про загрозу критичного стану в сфері теплопостачання. Головна проблема полягає в тому, що через заборгованість за природний газ та нараховані штрафні санкції НАК «Нафтогаз України», користуючись своїм монопольним становищем, обмежує підприємствам теплоенергетики поставки газу. А борги виникли через заборгованість держави з різниці в тарифах перед підприємствами теплопостачання, яка зараз становить 14 млрд грн. Несвоєчасне відшкодування державою коштів за надані пільги та субсидії в окремі пікові періоди в 2016-2018 роках досягало 30 млрд грн. У той же час громади роками перебувають у судових позовах з приватними підприємствами, які не можуть оплатити рахунки «Нафтогазу України».

«І якщо на підприємствах теплоенергетики комунальної форми власності питання заборгованості вдається поступово вирішити завдяки реструктуризації боргу, то на теплопостачальних підприємствах державної власності, на які органи місцевого самоврядування зовсім не мають впливу, складається небезпечна ситуація», - зазначили в АМУ.

В Асоціації підкреслили, що Київська влада цього року зіткнулася з подібною проблемою, але подолала її до початку опалювального сезону. Тому мер Києва, голова АМУ Віталій Кличко, спираючись на досвід столиці, запропонував керівникам держави чіткий алгоритм дій з вирішення кризової ситуації з теплопостачанням в українських містах:

- передбачити у проекті Держбюджету на 2019 рік кошти для забезпечення своєчасних і повних розрахунків з підприємствами теплопостачання за надані пільги та субсидії, а також погашення заборгованості з різниці в тарифах;

- вжити заходів для погашення кредиторської заборгованості підприємств теплопостачання і ТЕЦ з державною часткою власності і після цього передати такі підприємства безоплатно у власність територіальних громад;

- реструктуризувати борги комунальних підприємств за спожитий природний газ, списавши нараховані штрафні санкції та пені.

Віталій Кличко зазначив, що такі дії дозволять уникнути соціальної напруги і забезпечити стійке проходження опалювального сезону 2018/2019 років.

Друкувати
Останні новини