У Харкові обговорили проблеми студентського самоврядування
22 жовтня 2018 17:21 Освіта
У Харкові обговорили проблеми студентського самоврядування Дискусійна панель «Громадське управління в університеті: погляд студентів», присвячена Європейському тижню місцевої демократії, відбулася 19 жовтня в Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна.

У заході взяли участь начальник відділу розвитку міжнародних зв'язків та євроінтеграції Департаменту міжнародного співробітництва Харківської міської ради Тетяна Варенко, голова Молодіжної ради при Харківському міському голові Михайло Лазарєв, директор інституту міжнародної освіти Олексій Навроцький, представники студентського самоврядування, студенти.

Під час дискусії, зокрема, розглядалося питання про роль місцевого студентського самоврядування в сучасному університеті, де право обиратися і бути обраними в робочі, дорадчі, виборні та інші органи студентського самоврядування мають усі студенти. Серед напрямків, якими займаються органи самоврядування, - оптимізація і поліпшення якості освітнього процесу, захист прав та інтересів студентів, підтримка повноправного партнерства, узгодження з органами студентського самоврядування всіх важливих рішень, що стосуються усіх, хто вчиться у виші.

Тетяна Варенко зазначила, що, навчаючись самоорганізації і самоврядуванню в університеті, молоді люди потім продовжують дотримуватися цих принципів і в дорослому житті, активно долучаються до розвитку свого міста. За її словами, саме молоді і студентству місто Харків багато в чому зобов'язане своїм іміджем європейського міста і значними досягненнями на міжнародній арені.

Михайло Лазарєв розповів учасникам заходу про роботу Молодіжної ради при Харківському міському голові, представив досягнення проекту бюджету участі, в рамках якого харків'яни пропонують ідеї, які вони хочуть реалізувати в місті, а потім самі голосують за них. Він нагадав, що голосування за проекти участі триває до кінця жовтня на «Порталі харків'янина».

Довідка. Європейський тиждень місцевої демократії - щорічна європейська подія, яка передбачає проведення різних заходів з метою поширення інформації про місцеву демократію і сприяння ідеї демократичної участі на місцевому рівні. Щорічне проведення заходу в Україні введено Указом Президента «Про Європейський тиждень місцевої демократії». Головна мета заходів тижня - поширення інформації про принципи та досягнення місцевої демократії в Україні та Європі, інформування громадян про можливості вирішення питань місцевого значення та їх залучення до прийняття управлінських рішень.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини