У Харкові проведуть інвентаризацію самобудів на інженерних мережах
24 квітня 2018 16:37 Місто
У Харкові проведуть інвентаризацію самобудів на інженерних мережах Інвентаризація об'єктів самовільного будівництва на теплових і водопровідних мережах має бути проведена в Харкові впродовж трьох тижнів.

Відповідне доручення сьогодні, 24 квітня, дав перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов на засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

За словами директора КП «Харківські теплові мережі» Сергія Андрєєва, тільки на теплотрасах міста налічується понад 400 таких об'єктів. Самовільні забудови часто стають причиною аварій на водо- і тепломагістралях. Один з резонансних випадків стався 22 лютого на вул. Шатилівській, 2, де в результаті пошкодження трубопроводу теплової магістралі без тепла залишилися 300 будинків і два десятка шкіл, дитсадків та лікарень. Директор комунального підприємства озвучив одну з причин аварії.

«Причиною розгерметизації перекриття каналу тепломагістралі стало будівництво над каналом шиномонтажного центру, що призвело до зміщення шарів грунту і деформації будівельних конструкцій каналу. Плити розійшлися в результаті будівництва центру», - повідомив Сергій Андрєєв. 

Під час засідання Ігор Терехов запропонував директору шиномонтажного центру самовільно його демонтувати.

«Ми вважаємо, що цей об'єкт повинен бути прибраний, повністю або частково. Побудований він незаконно, без дозвільних документів. Ви маєте право виступити проти рішення нашої комісії, але ми теж маємо право весь збиток перекласти на вас», - зазначив Ігор Терехов.

Він повідомив, що після загальноміської інвентаризації об'єктів самобуду на інженерних мережах Департамент територіального контролю займеться питанням їх демонтажу.

Друкувати
Останні новини