У Харкові до проблем надання соціальних послуг залучають вчених
20 березня 2018 18:27 Суспільство
У Харкові до проблем надання соціальних послуг залучають вчених Круглий стіл на тему «Надання соціальних послуг та соціальна робота в м.Харкові: стан, проблеми, перспективи» відбувся сьогодні, 20 березня, у Харківській міській раді.

У заході взяли участь заступник міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан, директори районних центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, територіальних центрів надання соціальних послуг, представники профільних кафедр низки вищих навчальних закладів та громадських організацій.

Під час круглого столу обговорювалися проблеми і напрямки поліпшення якості соціальних послуг та проведення соціальної роботи для жителів Харкова. В цілому, учасники зустрічі погодилися з тим, що соціальна робота в місті організована на досить високому рівні. Доказ тому - десятки успішних проектів, які давно працюють в Харкові, наприклад, «Єдина соціальна мережа», якій виповнилося вже 19 років.

Як зазначила Світлана Горбунова-Рубан, залучення до практичної соціальної роботи вчених має дати поштовх до розвитку цього напрямку.

«Ми хочемо, щоб наші виші, які займаються темою соціальної роботи та соціального захисту, запропонували нам щось таке, чого ми ще не робимо. Це соціальні дослідження, які проводяться на кафедрах, написання тематичних наукових робіт, підвищення кваліфікації працівників громадських організацій, надання відповідної практики студентам. Можливо, є моменти, які могли б поліпшити якість нашої діяльності в цьому напрямку і зробити життя городян ще комфортнішим. Адже соціальна робота - нескінченна. Її особливість в тому, що можна придумувати такі послуги, які потрібні, може, одній людині. Але якщо потрібні - ми повинні їх запропонувати. У той же час потрібно виробляти такі методи роботи, які могли б охопити велику кількість людей. Щоб правильно організувати і виконувати соціальну роботу, потрібні серйозні знання, аналіз і такі зустрічі. Фахівцям треба обмінюватися думками, щоб в результаті здійснити якісь кроки вперед», - зазначила Світлана Горбунова-Рубан.

За підсумками круглого столу його учасники внесли свої пропозиції щодо поліпшення соціальної роботи в місті Харкові, які будуть вивчені профільними службами.

Друкувати
Останні новини