У Харкові відзначили День Конституції Польщі
27 квітня 2017 00:46 Міжнародне співробітництво
У Харкові відзначили День Конституції Польщі Урочистості, присвячені Дню Конституції Польщі, пройшли 26 квітня в Харкові.

У святі взяли участь Генеральний консул Республіки Польща в Харкові Януш Яблонський, перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов, керівництво області, представники польської діаспори, керівники підприємств, установ, організацій міста Харкова, депутати Харківської міської та обласної рад, керівники громадських організацій, харків'яни.

Як зазначив під час виступу Ігор Терехов, Харків і Польщу давно пов'язують дружні стосунки.

«Конституція - це основний закон, за яким живе країна, і Польща показала Україні приклад європейського демократичного розвитку. Ми відчуваємо гордість, що в Харкові працює Генеральне консульство Польщі, з яким у нас склалися добрі робочі стосунки. Ми пишаємося, що у нас є польське місто-побратим Познань, досвід якого в системі місцевого самоврядування ми постійно переймаємо. Як відомо, Україна практично отримала безвізовий в'їзд до Європи, і це потужний імпульс до розвитку наших відносин. Я вітаю народ Польщі і всю численну польську діаспору в місті Харкові з Днем Конституції, бажаю польському народу процвітання, добробуту, миру, добра і удачі», - сказав Ігор Терехов.

Також він подарував Янушу Яблонському картину з харківським пейзажем.

Довідка. День Конституції Польщі відзначається щорічно 3 травня. Цього дня в 1791 році була прийнята Конституція Речі Посполитої. Вона була першою конституцією в сучасній Європі та другою в світі після американської. Документ, покликаний ліквідувати недоліки політичної системи країни, був прийнятий під назвою «Урядовий акт». З 5 травня 1791 року день прийняття Конституції був оголошений святом (пол. Święto Konstytucji 3 Maja). В ході поділу Речі Посполитої свято було заборонене і відновлене лише у квітні 1919 року керівництвом Другої Речі Посполитої. Саме День Конституції 3 травня став першим святом країни, яка отримала незалежність. У квітні 1990 року після падіння комуністичного режиму свято отримало статус національного. На даний момент 3 травня по всій Польщі проходять заходи, концерти, змагання, відзначаються сімейні свята.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.


Друкувати
Останні новини