Ігор Терехов: Мета Харкова - розвиватися в європейському співтоваристві
31 серпня 2016 15:36 Міжнародне співробітництво
Ігор Терехов: Мета Харкова - розвиватися в європейському співтоваристві Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) запропонувало Харкову спільно розробити стратегію розвитку міста на найближчі 20 років.

Перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов і представник GIZ Матіас Брандт сьогодні, 31 серпня, обговорили можливості співпраці в цьому напрямку.

Як повідомив Матіас Брандт, метою проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні», який він очолює, є підтримка децентралізації влади та реформи місцевого самоврядування.

«У проекта є чотири основних міста - Чернівці, Вінниця, Житомир та Полтава і два асоційованих міста - Харків та Львів. Наша основна задача - підготовка планів їх розвитку, які повинні базуватися на Лейпцизькій хартії про сталий розвиток європейських міст. Ми охоплюємо всі аспекти міського життя - транспорт, медицину, освіту, соціальне забезпечення, спорт і т.д. Ця стратегія м'якша в частині змін для ефективного управління територіями. До процесу планування ми хочемо залучати якомога більше представників громадськості», - повідомив Матіас Брандт.

Ігор Терехов підтвердив, що Харків готовий до участі в програмах міжнародного співробітництва, в тому числі і в цьому проекті GIZ.

«Спільними зусиллями ми створюватимемо стратегію розвитку міста на найближчі 20 років. Без іноземних фахівців, у яких є досвід такого планування, ми, напевно, не обійдемося. Розробка цієї стратегії за європейськими нормами і вимогами дасть можливість залучати гранти та кредити від європейської спільноти, і ці гроші підуть на зміцнення інфраструктури міста Харкова. Це зовсім інші кредитні умови, які наші банки не можуть надавати», - зазначив Ігор Терехов.

За його словами, міська влада повністю підтримує позицію німецьких партнерів щодо зміцнення місцевого самоврядування та залучення до обговорення важливих проектів широкого загалу.

«Напевно, в жодному місті України немає такого сильного місцевого самоврядування, як у Харкові, що базується на довірі людей, які бачать реальні справи. Харків - відкрите місто, де можна обговорювати будь-які проекти, проблеми та знаходити шляхи їх вирішення. Ми братимемо участь уцій програмі і, впевнений, станемо лідерами в порівнянні з іншими її учасниками», - підкреслив віце-мер.

Перше засідання координаційної ради проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» пройде 15-16 вересня в Чернівцях.

Довідка. Проект «Інтегрований розвиток міст в Україні» фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) і Державним секретаріатом з економічних питань Швейцарської Конфедерації (SECO). Його бюджет становить 5,85 млн євро. Даний проект підтримується на національному рівні. 

Теги:
Друкувати
Останні новини