У Харкові обговорили проблеми створення об'єднаних громад
19 травня 2016 14:55 Місто
У Харкові обговорили проблеми створення об'єднаних громад Семінар-практикум на тему: «Законодавчі засади формування об'єднаних громад: нові можливості та перспективи» пройшов сьогодні, 19 травня, в Харківській міській раді.

Захід був організований Харківським регіональним відділенням Асоціації міст України для представників органів влади населених пунктів Харківської області.

Як зазначив виконавчий директор ХРВ АМУ Віктор Мірошник, після прийняття Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» багато представників влади, органи місцевого самоврядування, жителі населених пунктів не були готові до об'єднання. В даний час проблем все так же багато, але процес потроху набирає обертів.

«Можна сказати, що процес пішов. Так, у Харківській області був прийнятий перспективний план об'єднання територіальних громад, визначені 59 потенційних центрів для об'єднання. На сьогодні створена тільки одна - Старосалтівська територіальна громада. Але найближчим часом у Верховній Раді розглядатиметься питання про призначення виборів у Мереф'янській об'єднаній територіальній громаді, в Роганській, Пісочинській, Чкалівській. Тобто, потроху люди починають усвідомлювати ті переваги, які вони отримають у результаті об'єднання. Перші приклади по Україні говорять про те, що ті громади, які об'єдналися, отримали набагато більше фінансових коштів, щоб надавати якісні послуги, вирішувати інші питання соціально-економічного розвитку територій», - повідомив Віктор Мірошник.

В цілому в Україні на 1 травня 2016 року створено 163 об'єднані територіальні громади.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.


Друкувати
Останні новини