У Харкові стали активніше створювати ОСББ
15 квітня 2016 14:53 ЖКГ
У Харкові стали активніше створювати ОСББ Семінар-практикум з реалізації Закону України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку» пройшов сьогодні, 15 квітня, в Харківській міській раді.

Захід був організований Харківським регіональним відділенням Асоціації міст України для представників органів влади та комунальних підприємств населених пунктів Харківської області.

Як нагадав виконавчий директор ХРВ АМУ Віктор Мірошник, до 1 липня 2016 року співвласники багатоквартирних будинків на своїх зборах повинні обрати одну з двох передбачених цим законом форм обслуговування житлового будинку - у вигляді ОСББ або найнятої керуючої компанії. Якщо до 1 липня форма управління не буде обрана, то місцева рада має право сама призначити для будинку підприємство, яке займатиметься його обслуговуванням.

Фахівці та директор Департаменту житлового господарства Роман Нехорошков розповіли учасникам семінару про досвід Харкова в формуванні прозорих відносин між споживачем і постачальником послуг на ринку ЖКГ, а також відповіли на запитання щодо трактування деяких положень закону.

Як повідомив Роман Нехорошков, у зв'язку з наближенням дати, до якої співвласники багатоквартирних будинків повинні визначитися з формою їх обслуговування, в Харкові активізувався процес створення ОСББ. За його словами, кілька об'єднань вже було створено цього року, і на різних стадіях цього процесу знаходиться ще близько 40 будинків. У той же час багато харків'ян схильні залишити ситуацію з обслуговуванням їхніх будинків такою, якою вона склалася до цього, тобто довірити керуючій компанії: за схожим принципом в Харкові працює КП «Жилкомсервіс».

«В даний час у нас немає ринку управителів - відповідальних, технічно підготовлених і кваліфікованих приватних компаній. У зв'язку з цим ми розуміємо відповідальність, яка покладається на органи місцевого самоврядування, якщо мешканці не зможуть самі визначитися з цим питанням. Тому ми приділятимемо велику увагу управителям у вигляді комунальних підприємств. Для цього в Харкові були створені КП «Твій дім» і ще дев'ять обслуговуючих комунальних підприємств - по одному в кожному районі. Будемо робити наголос на їхню роботу», - зазначив Роман Нехорошков.

Довідка. Закон України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку» був прийнятий Верховною Радою України 14 травня 2015 року. Закон передбачає альтернативні моделі управління спільним майном в багатоквартирному будинку, а також відповідальність за неналежне утримання будівлі (загального майна), яка лягає на співвласників будинку.

Друкувати
Останні новини