Американці обговорили з харків'янами питання енергозбереження
19 листопада 2015 13:30 Міжнародне співробітництво
Американці обговорили з харків'янами питання енергозбереження Круглий стіл «Міжмуніципальна співпраця в сфері енергозберігаючих технологій: Харків - Цинциннаті» пройшов сьогодні, 19 листопада, в Харківському національному університеті міського господарства ім. О.М. Бекетова.

Як повідомив під час відкриття заходу начальник управління з контролю обслуговування житлового фонду КП «Жилкомсервіс» Олексій Богач, у Харкові реалізуються масштабні проекти з модернізації міської інфраструктури з орієнтацією на сучасні екотехнології і застосування різних форм муніципально-приватного партнерства. При цьому одним із пріоритетних напрямків реорганізації системи ЖКГ є впровадження енергозберігаючих технологій.

«Досвід міста у даній сфері є для України передовим. На сьогодні це дуже актуальне питання, тому що Україна за рахунок власного видобутку задовольняє свої потреби в природних енергоресурсах всього на 45%. Харків завжди славився великим промисловим та науковим потенціалом. Професійна навчальна основа, створена в наших вишах, формує унікальну теоретичну базу для комплексних змін і її подальшого впровадження в системи життєзабезпечення міста. Так, за час активних перетворень у Харкові впроваджені енергозберігаючі технології на 325 млн грн, що на сьогодні вже дало економію в 200 млн грн», - зазначив Олексій Богач.

Ректор університету Володимир Бабаєв також розказав, що виш готовий активно розвивати співпрацю з американцями.

«На кафедрі будівельних конструкцій ми розробляємо такі технології, які ще не використовуються ніде в світі. Вони дають можливість будувати сучасні енергоефективні будівлі. Наша промисловість ще не може виробляти в ЖКГ такі технологічні лінії. Але спільно розробляти і виготовляти з США - це може бути реалізовано», - повідомив Володимир Бабаєв.

Заступник фінансового директора компанії з електропостачання США «Duke Energy» Майк Хіс також висловив велику зацікавленість у співпраці з Харковом.

«В Америці є проблема - інженери старіють, тому нам цікаві молоді фахівці. Ми хочемо активізувати програму «Work And Travel», щоб залучати в нашу країну талановиту молодь. Ми ще повернемося до Харкова, щоб організувати тут навчання за спецпрограмою на отримання сертифіката Міжнародної асоціації інженерів-енергетиків, а також плануємо знайти джерела фінансування для підвищення енергоефективності в місті Харкові», - зазначив Майк Хіс.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини