Першокурсників політехнічного університету посвятили в студенти
31 серпня 2015 17:54 Освіта
Першокурсників політехнічного університету посвятили в студенти Церемонія посвячення в студенти пройшла сьогодні, 31 серпня, у Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут».

Цього року першокурсниками стали близько 3 тис. чоловік. З початком навчання їх привітав ректор НТУ «ХПІ» Євген Сокіл.

«Цього року ми святкуємо 130-річчя університету. Перший набір до вишу склав 125 слухачів, а вже сьогодні тут навчається понад 20 тис. студентів. За ці роки у нас працювали такі відомі вчені, як Вальтер, Синельников, Ландау, а сьогодні і ви робите ваш перший крок на своєму кар'єрному шляху», - звернувся до студентів ректор.

Також Євген Сокіл повідомив, що сьогодні університет прагне увійти в європейський освітній простір, тому разом із Британською радою розробив спеціальну систему з вивчення англійської мови.

Під час церемонії посвяти у студенти пройшов концерт, були запалені факели знань.

Всіх першокурсників благословив на навчання Митрополит Харківський і Богодухівський Онуфрій.

Довідка. Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» був відкритий 15 (27) вересня 1885 року. В інституті було два відділення - механічне і хімічне. У 1890 році відбувся перший випуск інженерів інституту: 19 інженерів-механіків і 19 інженерів-хіміків.

У 1994 році постановою Кабінету міністрів України ХПІ був перейменований у Харківський державний політехнічний університет. У 2000 році Указом Президента України університету надано статус національного, він був перейменований в Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут».

В університеті працювали видатні фізики - нобелівський лауреат, академік Лев Ландау, академік Іван Обреїмов. Всі учасники першого в СРСР експерименту з розщеплення ядра атома були професорами і завідувачами кафедр університету. Конструкторам-випускникам ХПІ належить заслуга в створенні кращого танка Другої світової війни - легендарного Т-34. Винищувачі «МіГ» розробляв видатний авіаконструктор Михайло Гуревич.

За свою 130-річну історію НТУ «ХПІ» підготував понад 170 тис. фахівців.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини