У Харкові визначили вулиці, що підлягають перейменуванню за законом про декомунізацію
02 липня 2015 18:03 Місто
У Харкові визначили вулиці, що підлягають перейменуванню за законом про декомунізацію У Харкові пройшла інвентаризація найменувань вулично-дорожньої мережі, будівель і споруд, пам'ятників, монументів та меморіальних дощок, які підлягають перейменуванню або демонтажу.

Про це сьогодні, 2 липня, на другому засіданні міської комісії, що відповідає за виконання закону «Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» повідомив заступник Харківського міського голови Ігор Терехов.

Згідно з попередніми підсумками інвентаризації, у місті необхідно перейменувати 163 вулиці, ще відносно 77-ми назв комісія звернеться за роз'ясненнями.

Також під дію закону підпадає 41 об'єкт - житлові будинки, офісні центри - з радянською символікою, яку необхідно прибрати, п'ять меморіальних дощок і шість пам'ятників, які підлягають демонтажу. Також, за словами Ігоря Терехова, перейменування очікує більшість районів міста Харкова та деяких станцій метрополітену, зокрема, ст. м. «Метробудівників ім. Г. І. Ващенка» та «Імені О. С. Масельського».

Водночас, як повідомив заступник міського голови, трудові колективи Харкова просять зберегти назву останньої станції.

«З цього питання нам потрібно роз'яснення. Справа в тому, що Олександр Масельський був першим секретарем Валківського райкому партії. Але якщо ми щодо таких людей прийматимемо рішення, нас харків'яни не зрозуміють», - зазначив Ігор Терехов.

Також він дав доручення головному архітектору міста Сергію Чечельницькому на засіданні містобудівної ради переглянути оформлення споруджуваної ст. м. «Перемога», щоб там не були використані заборонені законом про декомунізацію елементи, символіка і кольорові гами.

Також на сьогоднішньому засіданні комісії з питань декомунізації були затверджені керівники восьми робочих підгруп, кожна з яких відповідатиме за певний напрямок. Зокрема, групи визначатимуть назви об'єктів вулично-дорожньої мережі, символіку на будівлях і спорудах, що підлягатиме демонтажу, займатимуться організацією громадських обговорень тощо.  

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини