У Харкові переселенцям нададуть психологічну підтримку за допомогою вистав
21 травня 2015 18:27 Суспільство
У Харкові переселенцям нададуть психологічну підтримку за допомогою вистав Харківський плейбек-театр «Живе дзеркало» покаже переселенцям з Донбасу, які тимчасово проживають у Харкові та області, кілька вистав, спрямованих на їх психологічну підтримку.

Вистави пройдуть у рамках проекту «Вмикай себе в життя!», який сьогодні, 21 травня, презентували у Харкові.


Як зазначили організатори, психологічна методика плейбек-театру використовуватиметься для соціалізації переселенців. Плейбек-театр - це інноваційна техніка подолання психологічних проблем. Проект стане першим випадком її використання для допомоги українцям, які втекли від війни.

Планується, що вистави плейбек-театру пройдуть у шести містах Харківської області - Харкові, Ізюмі, Чугуєві, Лозовій, Куп'янську та Валках, а також у Святогорську Донецької області. Безпосередньо в Харкові планується показати чотири вистави і чотири відкриті репетиції. Проект розрахований на чотири місяці.

Основою техніки плейбек-театру є два елементи - оповідач, що повідомляє свою історію акторам, і актори, які відразу ж її втілюють на сцені. Оповідач може вказати на неточності в акторській інтерпретації, і історія знову буде відіграна акторами.

Вважається, що спільне переживання в групі гострої емоційної ситуації - позитивної чи негативної - дає оповідачеві можливість побачити подію по-іншому, допомагає членам групи зрозуміти один одного, ставитися з толерантністю до різних поглядів на одну ситуацію. Психологи кажуть, що подібна методика пропонує ненав'язливу, опосередковану психологічну допомогу для людей, які пережили реалії війни.

Організатори проекту - громадська організація «Лінія згоди», Харківський плейбек-театр «Живе дзеркало» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Української ініціативи щодо підвищення впевненості (UCBI).

Довідка. Плейбек-театр (англ. «Playback» - «відтворення», також «плейбек-театр») - це форма імпровізаційного театру, в якій аудиторія або група учасників театру розповідає історії зі свого життя, спостерігаючи потім над втіленням цих історій акторами. Виник як театральне співтовариство в 1975 році в Нью-Йорку. Засновник методу Джонатан Фокс використовував у своїй діяльності напрацювання експериментального американського театру, метод психодрами Якоба Морено, а також деякі фольклорні ритуали і традиції.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини