«Харківські теплові мережі» заощадили один мільярд кубометрів газу
18 лютого 2015 16:10 ЖКГ
«Харківські теплові мережі» заощадили один мільярд кубометрів газу
За останні десять років КП «Харківські теплові мережі» за рахунок проведення заходів з енергозбереження заощадило понад 1 млрд куб. м газу.

Про це сьогодні, 18 лютого, на засіданні технічної ради з питань впровадження енергозберігаючих технологій в комунальному господарстві Харкова за участю представників Асоціації міст України повідомив директор КП «ХТМ» Сергій Андрєєв.

При цьому на рік для опалення міста підприємству необхідно близько 800 млн куб. м газу.

За словами Сергія Андрєєва, в рамках підвищення енергоефективності в 2004-2013 роках у місті замінили 214 км теплових мереж за новими технологіями - це трохи менше 10% обсягу комунікацій, які необхідно замінити. При цьому була відновлена теплова ізоляція на 174 км мереж, виконано капітальний ремонт понад 220 котлів та встановлено 165 сучасних котлів, проведена заміна насосів.

«Модернізація, яку ми провели за 10 років, як би і непомітно пройшла, але результати говорять самі за себе. Крім 1 млрд куб. м газу ми також зекономили більше 184 млн кВт електроенергії. Є ціла програма, за якою ми модернізуємо систему теплопостачання міста Харкова. У 2014 році на ці цілі було спрямовано 55 млн грн. Основні роботи були проведені на мережах і в котельнях. Перекладаючи мережі, ми економимо на теплових втратах і забезпечуємо надійність теплопостачання, а заміною котлів і допоміжного обладнання добиваємося економії газу, який складає понад 70% у вартості теплової енергії», - розповів Сергєєв Андрєєв.

Також він повідомив, що в Харкові незабаром почнеться процес модернізації теплового господарства на отримані в кредит від Світового банку 107 млн дол. Проект розрахований на шість років. У його рамках планується переобладнати великі котельні таким чином, щоб вони крім теплової енергії для споживачів виробляли ще й електричну енергію для власних потреб. Також передбачається впровадження автоматизованої системи управління подачі тепла, ліквідація всіх котелень, вбудованих у підвали житлових будинків, установка індивідуальних теплових пунктів та лічильників тепла, модернізація ТЕЦ-3 з установкою додаткового турбогенератора, прокладка нових трубопроводів.

Після закінчення проекту економія газу на КП «ХТМ» щорічно складатиме близько 80 млн куб. м.

«Якщо всі ці заходи будуть реалізовані, то в більшості районів міста Харкова це дозволить довести наші послуги до дуже високого рівня», - зазначив Сергій Андрєєв.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини