Завдяки енергозбереженню комунальні підприємства заощадили майже 200 мільйонів гривень
18 лютого 2015 14:48 ЖКГ
Завдяки енергозбереженню комунальні підприємства заощадили майже 200 мільйонів гривень Майже 200 млн грн заощадили харківські комунальні підприємства завдяки енергозбереженню та підвищенню енергоефективності своєї роботи.

Про це сьогодні, 18 лютого, на засіданні технічної ради з питань впровадження енергозберігаючих технологій у комунальному господарстві Харкова за участю представників Асоціації міст України повідомив директор Департаменту комунального господарства Віктор Кітанін.

За його словами, з моменту створення техради з енергозбереження у 2009 році за рахунок бюджету міста та комунальних підприємств Харкова в енергозбереження і підвищення енергоефективності було вкладено 340 млн грн, і економічний ефект від цих заходів спостерігатиметься і далі.

Віктор Кітанін нагадав, що вісім років тому Харків отримав від Світового банку кредит у розмірі 5,5 млн дол. на модернізацію насосного обладнання головної каналізаційної станції міста, що дозволило скоротити там споживання електроенергії майже втричі.

Крім того, за його словами, енергоефективні технології постійно впроваджуються в КП «Харківські теплові мережі». Так, за останні шість років підприємству вдалося скоротити споживання газу на 15% і при цьому підвищити якість надаваних послуг.

Віктор Кітанін також повідомив, що три роки тому Харків потрапив у пілотний проект з заміни низькоефективних освітлювальних приладів на вулицях і в житлових будинках. В результаті місто отримало тисячі енергозберігаючих освітлювальних приладів для під'їздів, що дозволило скоротити споживання електроенергії в 9 разів.

«У 2006 році освітленість міста Харкова становила 50%, а на сьогоднішній день - 93%. У 2014 році на вулицях було змонтовано 104 км зовнішнього освітлення, встановлено 3,6 тис. світильників. КП «Міськсвітло» заощадило 2 млн грн, які були спрямовані на модернізацію і реконструкцію систем зовнішнього освітлення», - повідомив Віктор Кітанін.

За його словами, робота з впровадження енергозберігаючих технологій в Харкові продовжиться. Так, Світовий банк виділив майже 250 млн дол. на реконструкцію теплових мереж, на будівництво мулоспалювального заводу КП «Харківводоканал» та будівництво сміттєпереробного заводу.

Друкувати
Останні новини