Звернення Геннадія Кернеса до харків'ян
26 серпня 2014 17:07
Звернення Геннадія Кернеса до харків'ян Звернення Харківського міського голови Геннадія Кернеса до харків'ян з приводу актів вандалізму відносно пам'ятників Леніну
Шановні харків'яни! 

За останні два дні в Харкові зруйнували три монумента Леніну. Думаю, що зараз не час воювати з пам'ятниками. Сумніваюся, що для цього взагалі наступає час. 

Так, для одних Ленін - символ тоталітаризму. Для інших - символ країни, в якій вони прожили більшу частину свого життя. Поганої або хорошої країни - питання не в цьому. Питання в тому, що з тією країною у них пов'язані, напевно, найкращі спогади їхнього життя - перше кохання, народження дітей та багато іншого. 

Харків завжди був толерантним містом. Тут стоять поряд пам'ятники героям революції 1917 року і монументи, які з'явилися вже в незалежній Україні. У Харкові багато символіки Радянського Союзу, але вже не менше, а, може, й більше символіки нашої нової країни. Пам'ятники всіх часів дорогі нам. Міська влада не знесла жодного пам'ятника, яке б ставлення до нього не було. Це пам'ять. Як про погане, що було в житті нашої країни, так і про хороше. 

Я закликаю всіх не перетворювати Харків у черговий майданчик конфлікту. Думаю, що зараз не час для різких акцій. У сусідніх областях йдуть справжні бойові дії. Там отримують поранення і гинуть наші брати. А в Харкові воюють із пам'ятниками. Думаю, що зараз нам важливо навчитися приймати один одного такими, які ми є. А ми всі - різні. Кожен зі своїми переконаннями, поглядами, зі своїм ставленням до історії. Нам зараз просто необхідно взаєморозуміння. Шлях до нього довгий і важкий, і на цьому шляху немає місця руйнуванням. Нехай навіть руйнуванням пам'ятників, які комусь не подобаються. А всі зруйновані пам'ятники ми відновимо.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини