У Харкові відзначили Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту
27 січня 2014 17:12
У Харкові відзначили Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту відзначили сьогодні, 27 січня, біля Стіни скорботи в Орджонікідзевському районі.

 

У заході взяли участь представники дипломатичних місій, керівники харківських єврейських організацій, школярі.
Як зазначила другий секретар посольства Держави Ізраїль в Україні, директор Ізраїльського культурного центру в місті Харкові Нелі Шульман, Голокост став жорстоким свідченням занепаду людяності в людях. «Шість мільйонів жертв - це величезне число. Але число не може передати людських почуттів, показати обличчя убитих горем матерів, плач дитини та інших жахів того часу. Це було мирне населення - вчителі, лікарі, діти, старі... Треба пам'ятати про цих людей, адже загинули не тільки вони: не з'явились на світ їхні майбутні діти, сім'ї. А значить, це було ціле покоління, яке не відбулося. Хочеться вірити, що наші діти, нинішня молодь розумітимуть значення слова «толерантність», пам'ятатимуть, що ненависть веде до смерті, а не до життя, радості і щастя. Давайте всі пам'ятати про це», - зазначила Нелі Шульман.
Генеральний консул Польщі в Харкові Ян Гранат підкреслив, що зараз необхідно жити так, аби у суспільстві не було проявів ненависті, ксенофобії та антисемітизму, і побажав школярам пам'ятати уроки історії і будувати на їхніх підвалинах щасливе майбутнє.
Консул Генерального консульства Росії в Харкові Віталій Богданов у свою чергу зазначив, що у непростий зараз для України час День пам'яті жертв Голокосту повинен нагадати всім політикам і всім громадянам, що потрібно бути терпимими один до одного, пам'ятати про уроки минулого.
Наприкінці заходу до Стіни скорботи поклали квіти.
Довідка. Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту відзначається щороку 27 січня (встановлений Генеральною Асамблеєю ООН 1 листопада 2005 року). Дата 27 січня була обрана не випадково: цього дня в 1945 році радянські війська звільнили в'язнів концентраційного табору «Освенцім» («Аушвіц»).

 

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини