Харченко Олександр Михайлович
Харченко Олександр Михайлович

Голова правління ВАТ «Трест Житлобуд-1», член виконавчого комітету Харківської міської ради
 
Народився 30 жовтня 1949 р.
Трудову діяльність розпочав в 1966 р. слюсарем Харківського тракторного заводу.
Після закінчення в 1973 р. Харківського інституту інженерів залізничного транспорту за спеціальністю «інженер-будівельник» працює в системі тресту «Житлобуд-1», де пройшов шлях від майстра будівельного управління до керуючого трестом.
Головою ВАТ «Трест Житлобуд-1» Олександр Харченко обраний в березні 1996 р.
За безпосередньої участі Олександра Харченко в Харкові і області було здано в експлуатацію понад 9 000 квартир, 10 загальноосвітніх шкіл, 15 дитячих садків майже на 4 000 місць, поліклінік на 6 200 відвідувань, палац піонерів в Орджонікідзевському районі, критий ринок в Салтівському житловому масиві, 4 універсаму і ряд інших об'єктів - інститут проблем машинобудування, житлової та навчальний комплекс сільгоспінституту в селищі Рогань, Свято-Сергієвський храм на Павловому полі.
Під його особистим керівництвом в Харкові був споруджений унікальний об'єкт - академічний театр опери та балету, Музей «Харківщина у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр.» В селищі Солоницівка.
Олександр Харченко приймав участь в ліквідації наслідків катастрофи на Чорнобильській АЕС. Очолюваний ним трест виконав великий обсяг будівельно-монтажних робіт в с.Бородянка Київської області і с.Вільча Харківської області для переселенців із зараженої зони.
Під керівництвом Олександра Харченко «Трест Житлобуд-1» брав активну участь в реконструкції і капітального ремонту об'єктів м.Харкова: Палацу спорту, кіноконцертного залу «Україна», заводу шампанських вин, скверу Перемоги, Харківського зоопарку, міської СЕС, театру ім. А.С. Пушкіна.
Використовуючи нові технології, ВАТ «Трест Житлобуд-1» першим в Харкові почав будівництво житлового будинку по ул.Ахсарова з енергозберігаючими огороджувальними конструкціями.
Діяльність Олександра Харченко була неодноразово відзначена: в 1999 р. йому присвоєно звання «Заслужений будівельник України», в 2001 році він нагороджений орденом Української Православної церкви «Святого князя Володимира», в 2004 р. - орденом «За заслуги» III ступеня. У 2007 р. Олександру Харченку присвоєно звання «Почесний громадянин Харкова».