Субсидии

Інформація про програму житлових субсидій 

У грудні 2020 року уряд ухвалив рішення щодо спрощення порядку надання субсидії на оплату житлово-комунальних послуг.

Надана можливість отримувати житлову субсидію домогосподарствам, у складі яких є особи, котрі офіційно працюють за кордоном у країнах, з якими Україною не укладено договорів про соціальне забезпечення, або перебувають за кордоном у період догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Надано право на отримання житлової субсидії на загальних підставах особам, які набули право власності на житло протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії, зокрема, шляхом успадкування, та особам, які не мають доходів і відповідно до законодавства звільнені від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (до того житлова субсидія їм могла призначатися лише за рішенням комісії).

Також з березня 2020 року в зв’язку зі встановленням карантину діє норма щодо автоматичного перепризначення субсидії на наступні періоди без звернення громадян.

На період встановленого карантину запроваджено спрощену процедуру оформлення субсидії для громадян, які втратили роботу і зареєструвалися в центрах зайнятості, а розрахунок розміру субсидії до кінця дії карантину здійснюється на збільшені на 50% соціальні норми споживання окремих послуг (газ для приготування їжі та підігріву води, електроенергія, водопостачання).

Станом на 10.03.2021 року 90678 домогосподарств харків’ян (17,35 % від загальної кількості домогосподарств) отримують житлову субсидію, з них 81533 домогосподарств отримують субсидію у готівковій формі, 9145 – у безготівковій формі.

Записатися на прийом та отримати консультації 
 можна за наступним посиланням: https://cutt.ly/sz8tptR


Зразок заяви

Зразок декларації

Печатать
Новости Харькова в твоем смартфоне!
скачать приложение на Google Play скачать приложение на ITunes