Інформація про підсумки чергового етапу декларування

В період подачі щорічних декларацій у 2019 році в Харківській міській раді підлягало декларуванню 3265 осіб, що на 144 особи більше в порівнянні з минулим роком. Із 3063 декларантів, які обіймають посади в міській раді, 3060 своєчасно подали декларацію. 188 звільнених у 2018 році суб’єктів декларування дотримались правил подачі щорічних декларацій.

Виконали вимоги фінансового контролю в повному обсязі всі суб’єкти декларування адміністрацій та управлінь освіти районів, 18 з 22 департаментів та 5 з 9 управлінь праці та соціального захисту населення районів.

Всього в період щорічного декларування у 2019 році припущено 17 випадків невиконання вимог Закону України «Про запобігання корупції» щодо фінансового контролю, що на 7 випадків менше в порівнянні з 2018 роком.

Служба з питань запобігання корупції Харківської міської ради, уповноважені особи з питань запобігання та виявлення корупції виконавчих органів Харківської міської ради своєчасно відреагували на зазначені порушення, виконали вимоги частини другої статті 49 Закону України «Про запобігання корупції» та у встановлений чинним законодавством строк повідомили Національне агентство з питань запобігання корупції про випадки неподання чи несвоєчасного подання декларацій.

На підприємствах, в установах та організаціях комунальної  власності територіальної громади міста Харкова підлягало декларуванню 2902 осіб, серед них 2728 працівників та 174 особи,  звільнені у 2018 році. 9 працівників подали декларацію несвоєчасно, а 17 працівників не подали її взагалі. Серед звільнених в минулому році припустили порушення порядку щорічного декларування 82 особи. За інформацією керівників зазначених юридичних осіб у всіх випадках порушення вимог антикорупційного законодавства щодо декларування направлені відповідні повідомлення до Національного агентства з питань запобігання корупції.

Підсумки чергового етапу подачі декларацій особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, обговорені Службою з питань запобігання корупції Харківської міської ради з уповноваженими особами з питань запобігання та протидії корупції на семінарі-навчанні 23 квітня 2019 року.

Додатково нагадуємо, що статтею 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у вигляді штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Статтею 3661 Кримінального кодексу України передбачена відповідальність за умисне неподання суб’єктом декларування зазначеної декларації у вигляді штрафу від двох тисяч п’ятисот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або позбавленням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Також передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність за подання завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

01 квітня завершився строк подачі щорічних декларацій. Особи, які припиняють діяльність в органах місцевого самоврядування, подають декларацію перед звільненням. А працівники, які перебувають у трудових відносинах, продовжують виконувати обов’язок щодо подачі повідомлення про суттєві зміни у майновому стані у разі отримання ними доходу, придбання майна на суму, яка перевищує п’ятдесят мінімальних заробітних плат. 

 

Начальник Служби
з питань запобігання корупції
Харківської міської ради                                                      О.В. ПАВЛОВА

 

Печатать
Новости Харькова в твоем смартфоне!
скачать приложение на Google Play скачать приложение на ITunes