Подшивалов Володимир Іванович
Подшивалов Володимир Іванович

Подшивалов Володимир Іванович - колишній перший секретар Харківського міського комітету КПУ, нагороджений орденом Леніна, кавалер ордена Трудового Червоного Прапора.

Народився 1936 року. 

В. І. 
Подшивалов зробив великий внесок у розвиток Харкова з 1970 до 1984 року, перебуваючи на керівних посадах спочатку в Орджонікідзевському районі, а потім у Харкові.

Під його керівництвом почалася модернізація виробництва і технічне переоснащення потужностей Харківського тракторного заводу під випуск 50 тисяч тракторів типу Т-150 на рік.

У цей час за активної участі В. І. 
Подшивалова як секретаря Орджонікідзевського районного комітету КПУ було реконструйовано головний конвеєр тракторів, побудовано й оснащено високоефективним обладнанням потужності з виробництва штампованих деталей і вузлів, каркасних кабін, термооброблення, обкачування і доведення готових виробів, доопрацьовано конструкцію трактора і розроблено гаму його модифікацій для використання в різних галузях народного господарства. 

Завод «Електроважмаш» опанував випуск нових потужних турбогенераторів ТГН-1000 потужністю 1 млн кВт і трансформаторів.

Активно будував житло в районі та місті колектив Харківського домобудівного комбінату, який освоїв будівництво нових серій панельних будинків, у тому числі 16-поверхових удосконаленого планування. 

З 1970 року виступив ініціатором створення в країні містечок-профтехучилищ, наближених до промислових підприємств. 

Працюючи в Харківському міському комітеті КПУ, В. І. Подшивалов продовжив діяльність, спрямовану на подальший розвиток виробничої та соціальної інфраструктури міста. У місті й області активно будують підприємства з виробництва сільськогосподарської техніки: Харківський завод тракторних двигунів, Дергачівський завод турбокомпресорів. Найбільший у Харкові завод важкого машинобудування ставить на виробництво новий сучасний танк Т-72. 

Великим поштовхом для розвитку транспортної інфраструктури міста був пуск 23 серпня 1975 року першої ділянки першої лінії Харківського метрополітену (10,9 км). У тому самому році прокладено 47 км трамвайних і 60 км тролейбусних шляхів. Для забезпечення перевезення ростучої кількості пасажирів з нових мікрорайонів  закупили найсучасніші тролейбуси і трамваї. 

Розвивалося побутове обслуговування населення. У 1975 році за безпосередньої участі В. І. Подшивалова було введено в експлуатацію Центральний будинок побуту по вул. Свердлова, будинок побуту по вул. 23 Серпня і будинок побуту в Орджонікідзевському району по пр. Косіора.

У період з 1970 до 1983 року в Харкові побудовано цілий ряд об'єктів, що визначають привабливість міста. Це нова будівля цирку, Академія технології громадського харчування, клініка невідкладної хірургії, критий ринок «Салтівський», аудиторний корпус ХПІ, житлові мікрорайони: Північна Салтівка, Рогань, Горизонт. Почалося будівництво Харківського академічного театру опери та балету.

Помер 26 лютого 2012 року.