Овечкін Анатолій  Петрович
Овечкін Анатолій Петрович

Народився в 1928 році.

Почавши літати в небі Молдавії післявоєнного 1945-го на По-2, Анатолій Петрович швидко освоїв цю машину й став досвідченим льотчиком санітарної авіації, виконав 270 завдань.

Бажання вдосконалюватися, літати на великих транспортних літаках привело його в 1948 році в Харків, де він став другим пілотом значного за тими часами літака Лі-2.

Пройшовши навчання в школі Вищої льотної підготовки ГВФ,  А. П. Овечкін з 1950 року став командиром екіпажу Лі-2.

Не випадково у 1954 році, серед інших пілотів-асів Аерофлоту, А. П. Овечкіна направили до Китайської Народної Республіки готувати льотні кадри.

З 1959 до 1979 року очолював Харківський авіаколектив.

Колектив успішно справлявся з поставленими завданнями: виконанням плану, забезпеченням безпеки польотів, культури обслуговування населення. Підприємство завжди належало до найкращих не тільки в Україні, а й у СРСР. Інтенсивна робота авіапідприємства сприяла прискоренню роботи промисловості, посиленню обороноспроможності країни, розвитку науки і культури, розширенню інших видів господарської діяльності.

Загін мав великий фонд підприємства, було продовжено ЗПС, побудовано 20 житлових будинків для особового складу, готель на 320 місць та ресторан, зроблено прибудову служби руху, за дольової участі збудовано 5-й корпус, гуртожиток, базу відпочинку в Старому Салтові та інші об’єкти. За цей час освоєно нові літаки Ан-10, Ан-12, Ту-134, Ту-134А, і завжди на нових літаках першим перенавчався А. П. Овечкін, а потім сам перенавчав льотний склад.

За роки льотної роботи провів у повітрі 17500 годин, освоїв 21 тип літаків. Усі особливо важливі польоти виконував особисто командиром повітряного судна, завжди літав відмінно та вимагав цього від підлеглих.

А. П. Овечкін прийшов у транспортну авіацію в період масового переходу від візуальних польотів до польотів за приладами, у тому числі заходами на посадку. Оволодіти такими польотами при тому обладнанні аеродромів і літаків було зовсім не простою справою.

А. П. Овечкін зробив вагомий внесок у розвиток цивільної авіації в місті Харкові. Його школа особистої майстерності, його задуми й спрямування передані наступному поколінню льотних командирів.

А. П. Овечкін обирався депутатом міської та обласної рад.

Нагороджений орденом Леніна, орденом Трудового Червоного Прапора.