Заява Харківської міської ради
23 червня 2014 17:09
Заява Харківської міської ради Заява Харківської міської ради з приводу подій, що відбулися у центрі міста 22 червня.
22 червня від Дзеркального струменя відбулася хода, а пізніше - мітинг представників Комуністичної партії біля пам'ятника Леніну на пл. Свободи. Раніше Харківська міська рада звернулася до суду з проханням про заборону цих акцій, і позов судом було задоволено. Учасникам ходи і мітингу дане рішення суду було озвучено, але вони проігнорували заборону і все ж провели свою акцію. Зазначимо, в рамках своїх повноважень Харківська міська рада зробила все для того, щоб в місті не активізувалося політичне протистояння. А за виконання постанови суду відповідають судові виконавці та правоохоронні органи, які не змогли повною мірою забезпечити його виконання.

Також зазначимо, що під час зборів представників Евромайдана - також забороненого судом - його керівництво не зуміло стримати представників радикальних організацій, що брали участь у заході. Вони пішли до пам'ятника Леніну з метою розігнати мітинг комуністів. Щоб не допустити бійки між політичними опонентами, міліція стала на перешкоді появи учасників зборів Евромайдана на пл. Свободи, біля пам'ятника Леніну. Але вони не прислухалися до закликів правоохоронців зупинитися.

Харківська міська рада заявляє, що відповідальність за вчорашні події біля пам'ятника Леніну цілком і повністю лежить на представниках Евромайдана і радикальних організацій-учасниць цього зібрання.

Ми вважаємо, що звинувачувати в події міську владу можуть лише прихильники ескалації громадянського і політичного конфлікту, які бажають звалити свою провину на інших. Судячи з того, що звинувачення в розхитуванні ситуації у мирному Харкові звучать від ЗМІ, так чи інакше пов'язаних з одним з колишніх керівників області, - можна припустити, що саме він зацікавлений у тому, щоб дестабілізувати ситуацію в Харкові, а відповідальність за це - перекласти на інших.

Ми вважаємо, що вчорашнє зіткнення біля пам'ятника Леніну навмисне використовують для підриву в суспільстві авторитету міської влади.

Харківська міська рада вважає, що зараз не час кидатися голослівними звинуваченнями. Навпаки, на сьогодні найважливіше - забезпечити єдність влади всіх рівнів для того, щоб зберегти в Харкові та області і повернути мирне небо всій країні. На жаль, подібного бажання - працювати в одній команді на благо єдиної України - ми не бачимо з боку окремих керівників міністерств та обласних адміністрацій.
Друкувати
Останні новини