Вчені пропонують побудувати у Харкові студентський кампус
07 липня 2016 18:48 Освіта
Вчені пропонують побудувати у Харкові студентський кампус Круглий стіл «Розробка Стратегії розвитку міста Харкова до 2020 року: Наука і освіта» пройшов сьогодні, 7 липня, у Харківському національному університеті ім. В. Н. Каразіна.

У ньому взяли участь представники міської ради, ректори харківських вишів, науковці, громадськість.

Як було зазначено, щоб зберегти свої позиції як інтелектуальної столиці, Харкову необхідна низка рішень, прийнятих на державному та місцевих рівнях. Серед них - місцеві преференції для впровадження інновацій; фінансова автономія вишів, які повинні мати право самостійно розпоряджатися заробленими коштами і грантами; введення менеджменту інтелектуальної власності; створення регіонального офісу вищої освіти. Також пролунала пропозиція розвивати студентську інфраструктуру і на місці студмістечка на Олексіївці побудувати сучасний кампус, як у провідних країнах світу (кампус складається з комплексу будівель, зосереджених на одній території, - це навчальні корпуси, науково-дослідні інститути, студентські гуртожитки, лабораторії, бібліотеки, столові, спортивні споруди тощо).

Професор економічного факультету ХНУ ім. Каразіна Володимир Родченко наголосив на необхідності створення бізнес-інкубаторів - організацій, що займаються підтримкою стартап-проектів молодих підприємців на всіх етапах розвитку - від розробки ідеї до її комерціалізації. За його словами, студентам потрібні підприємства, куди вони підуть працювати відразу після закінчення навчання.

«У харківських вишах III-IV рівнів акредитації навчаються 162 тис. студентів. До 2020 року відчуватииеться дефіцит студентів, їх стане менше. Сьогодні більшість іноземних студентів приїжджають до нас із Азербайджану, Туркменістану, Нігерії. 30% приїжджих студентів вибирають сферу медицини. Наше завдання - бізнес-орієнтувати освіту, ми повинні змінити своє ставлення до цієї області. Студенту потрібні навчання і практика, де він міг би реалізувати свій перший досвід», - підкреслив Володимир Родченко.

Друкувати
Останні новини