Університет міського господарства відзначив 95-річчя
05 травня 2017 16:09 Освіта
Університет міського господарства відзначив 95-річчя Харківський національний університет міського господарства ім. О. М. Бекетова сьогодні, 5 травня, відначив 95 років з дня заснування.

В урочистому засіданні вченої ради з цієї нагоди взяли участь директор Департаменту освіти Ольга Деменко, представники обласної влади, Генеральний Консул Республіки Польщі в Харкові Януш Яблонський, ректори харківських вишів, професорсько-викладацький склад і студенти університету, численні гості.

Як зазначила Ольга Деменко, 95 років для вишу - відносно невеликий термін, але за цей час він став вкрай важливим для життя міста Харкова.

«Університет активно розвивається, готує фахівців для нашого міського господарства, і найголовніше - не зупиняється на досягнутому, постійно вигадує щось нове, пропонує нові розробки та ідеї. Тут працюють досвідчені вчені і вчиться прекрасна молодь. Бажаю, щоб університет, який є одним із флагманів вищої освіти України, ще багато разів святкував свої ювілеї і радував Харків своїми досягненнями», - сказала Ольга Деменко.

Ректор Харківського національного університету міського господарства ім. О. М. Бекетова Володимир Бабаєв подякував гостям за привітання.

«Сьогодні всі наші друзі прийшли відзначити свято нашого університету. Ми, безумовно, не зупинимося на досягнутому, будемо і далі розвиватися. Але найголовніше - це колектив, який тут склався і продовжує традиції, які протягом майже століття тут сформувалися. Упевнений, що до наступних ювілеїв ми підійдемо з показниками, за які червоніти нам не доведеться», - зазначив ректор.

З нагоди ювілею низка представників професорсько-викладацького складу університету була нагороджена Почесними грамотами виконавчого комітету Харківської міської ради, грамотами та нагородами різних рівнів влади.

Довідка. На підставі «Положення про управління комунальним господарством», прийнятого на спільному засіданні Ради Народних Комісарів України та голів губвиконкомів 12 липня 1922 року, було прийнято рішення про створення в Харкові Всеукраїнського технікуму комунального господарства.

Після низки реорганізацій в 1939 році навчальний заклад отримав назву Харківський інститут інженерів комунального будівництва і проіснував під такою назвою до 1989 року, коли став називатися Харківським інститутом інженерів міського господарства (ХІІМГ).

Постановою Кабінету Міністрів України від 20 квітня 1994 року ХІІМГ було надано статус державної академії під назвою Харківська державна академія міського господарства, а з 26 грудня 2003 року - статус національної під назвою Харківська національна академія міського господарства.

Розпорядженням Кабміну від 28 листопада 2012 року ХНАМГ була реорганізована в Харківський університет міського господарства, який через рік отримав статус національного університету та ім'я О. М. Бекетова.

Сьогодні в університеті на 8 факультетах навчаються 11 тис. студентів, працюють 600 викладачів, з них близько 300 кандидатів наук, 70 професорів.

Друкувати
Останні новини