У районах Харкова укладають нові теплотраси
05 жовтня 2018 17:49 ЖКГ
У районах Харкова укладають нові теплотраси Перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов сьогодні, 5 жовтня, провів виїзні наради на місці робіт.

Заміна магістралей наразі проходить на вулицях Шатилівській, Валентинівській, Благодатній, Амосова, на перехресті пр. Тракторобудівників - пр. Ювілейний.

Як повідомив головний інженер КП «Харківські теплові мережі» Олексій Лука, 49-ту магістраль по вул. Шатилівській реконструюють повністю - всього буде замінено близько 450 м мережі. Замість старої сталевої труби робочі укладають нову, в поліуретановій ізоляції, діаметром 1200 мм, гарантійний термін служби якої - 50 років.

Роботи виконують у непростих умовах. «Труба залягає дуже глибоко - на глибині понад 3,5 м. Через це довелося проводити складні розкопки, дотримуючись заходів безпеки, щоб не було обвалень», - повідомив Олексій Лука.

Завершити реконструкцію теплотраси на вул. Шатилівській планують до початку опалювального сезону. Роботи виконані практично на 70%. З таким же успіхом проходить реконструкція 53-й магістралі на вул. Валентинівській.

Крім того, велика ділянка робіт - на 94-й магістралі по вул. Амосова і вул. Благодатній. Як зазначив Ігор Терехов, в зв'язку з поривами, які відбувалися на цій мережі минулої зими, було прийнято рішення замінити теплотрасу повністю.

«Уже укладена та магістраль, яка постачає медкомплекс на Салтівці. Роботи на цій ділянці плануємо завершити до початку опалювального сезону. Труба для магістралі надходить з Польщі, у Львові її ізолюють по нормам і вимогам ЄС у поліуретан, що дозволяє збільшити термін її служби», - повідомив перший віце-мер.

Він підкреслив, що тепловики інтенсивно працюють на всіх теплотрасах, де минулої зими відбувалися пориви. До середини жовтня всі основні магістралі, які задіяні в подачі тепла, будуть замінені, на частині - роботи ще триватимуть.

«Де необхідно, перейдемо на резерв - будуть задіяні взаємозамінні магістралі, щоб виконати максимальний обсяг робіт», - пояснив перший віце-мер.

Також Ігор Терехов зазначив, що під час запуску тепла в місті працюватимуть аварійні бригади оперативного реагування, до складу яких увійдуть робочі КП «Харківські теплові мережі», КП «Харківводоканал» та інших підприємств міста.

Всього цього року в Харкові буде замінено близько 45 км тепломереж, в тому числі - внутрішньоквартальних. Нові труби для заміни теплотрас купують за кредитні ресурси Світового банку, а роботи виконуються за рахунок коштів міського бюджету.

Поки виконується реконструкція, у частині абонентів тимчасово немає гарячої води. На підприємстві «Харківські теплові мережі» зазначили, що як тільки мережі будуть перекладені, подача послуг відновиться.

Друкувати
Останні новини