У міськраді обговорили питання виховання дітей і сімейних цінностей в суспільстві
11 січня 2018 18:23 Суспільство
У міськраді обговорили питання виховання дітей і сімейних цінностей в суспільстві Круглий стіл на тему «Сімейні цінності - фундамент суспільства майбутнього» пройшов сьогодні, 11 січня, у малій залі Харківської міської ради.

У заході взяли участь заступник міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан, представники громадських організацій та експерти в сфері життєдіяльності дітей.

Як повідомила Світлана Горбунова-Рубан, у 2017 році представники структур, причетних до роботи з дітьми, обстежили понад 1 тис. харківських сімей і виявили 293 дитини, які потребують соціально-правового захисту. Всього за минулий рік до служб у справах дітей надійшло 70 звернень про насильство в сім'ї, 90 батьків були позбавлені батьківських прав щодо 109 дітей, що вдвічі перевищує показники 2016 року.

«Що у нас сьогодні відбувається в сім'ях? Ми маємо покоління 90-х років - це діти, чиї батьки роз'їхалися по всьому світу добувати хліб насущний, а діти залишилися там, де змогли їх залишити - у сусідів, друзів, дідусів, бабусь і на вулиці. Ви розумієте, хто сьогодні став батьками сьогоднішніх дітей - це ті молоді люди, яким нікому і ніколи було прищеплювати якісь сімейні цінності та традиції», - зазначила віце-мер.

За словами організатора соціального проекту «Сімейні цінності - фундамент суспільства майбутнього», директора ТОВ «Центр управління кар'єрою» Яни Сінгуцької, в останні роки в Харкові стало менше реєструватися шлюбів і збільшуватися кількість розлучень.

«Статистика говорить про те, що зросла агресія і знижується цінність інституту сім'ї, разом з чим підвищився рівень дитячої злочинності і наркоманії. Наш проект спрямований на захист дітей, тому що вони є найбільш незахищеними верствами населення, і ці діти через 10-20 років складуть наше майбутнє. Якщо ми хочемо, щоб воно було якісне, то вже сьогодні ми повинні дбати про підвищення грамотності і компетентності не тільки самих дітей, але і всіх, хто з ними взаємодіє - батьків, педагогів», - підкреслила Яна Сінгуцька.

В рамках заходу фахівці і експерти обговорили безліч проблем щодо виховання дітей та збереження сімейних цінностей - від створення молодої сім'ї і народження дитини до залучення її у соціум, її взаємин з батьками, питання сучасної освіти тощо.

У свою чергу Світлана Горбунова-Рубан запропонувала провести профільні круглі столи по кожній з обговорюваних проблем, щоб знайти шляхи їх вирішення.

«Наше завдання - виробити ту систему пропозицій, поставити ті завдання і ті цілі, які допоможуть зробити життя нашої громади більш якісним і комфортним, які дозволять підвищити рівень відносин в сім'ї та в громаді в цілому», - зазначила віце-мер.

Друкувати
Останні новини