У міській раді пройшов семінар з соціальної роботи за участю студентів
14 травня 2018 16:26 Суспільство
У міській раді пройшов семінар з соціальної роботи за участю студентів Семінар із соціальної роботи «Сучасний ринок праці і професія «соціальний працівник» пройшов сьогодні, 14 травня, у Харківській міській раді.

Семінар провела заступник міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення, завідувач кафедри соціології управління та соціальної роботи Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна Світлана Горбунова-Рубан.

У семінарі взяли участь студенти, керівники соціальних установ, працівники соціальної сфери міста, викладачі університету.

З доповіддю «Сучасний ринок праці і професія «соціальний працівник» виступила Світлана Горбунова-Рубан. Про роботу соціальних служб розповіли директор територіального центру надання соціальних послуг Холодногірського району Ольга Наріжна і директор територіального центру Немишлянського району Тетяна Джурило. Необхідність інноваційного розвитку соціальних послуг з учасниками заходу обговорили директор Харківського міського центру комплексної реабілітації для людей з інвалідністю «Промінь» Наталія Чаплигіна і директор Центру надання допомоги постраждалим від насильства в сім'ї Ірина Краснолобова. Глава правління громадської організації «Ми Небайдужі» В'ячеслав Федорков розповів студентам, як працює центр «Сім'я»  для надання різнопланових послуг, спрямованих на підтримку сімей та сімейних цінностей, який відкрили в серпні минулого року на Салтівському шосе, 246-а.

Світлана Горбунова-Рубан зазначила, що на науковому полі ще не створена така модель презентації професії «соціальний працівник», яка б показала престижність цієї роботи, давала б упевненість в тому, що спеціальність добре оплачується, приносить радість професійною діяльністю і в ній можна розвиватися.

«Ми з колегами з Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна вирішили показати нашим студентам, що таке соціальна робота на практиці. Вони проходили практику в наших територіальних центрах, центрах «Довіра», «Сім'я», районних управліннях праці та соціального захисту. Ми максимально спробували їх включити в ту роботу, якої займаємося ми. І сьогодні, вже в кінці навчального року, коли вони виходять на здачу іспитів, захист дипломних робіт, ми зібрали цей семінар, щоб підвести підсумок наших партнерських відносин. Тут викладачі університету, керівники соціальних структур, громадських організацій, які говорять про те, наскільки професія «соціальний працівник» користується попитом на харківському ринку праці, і з іншого боку, які повинні бути її якісні характеристики», - розповіла про мету семінару заступник міського голови.

Вона зазначила, що головне - дати молодим людям ті знання і навички, які вони будуть використовувати у своїй роботі після закінчення навчання.

«Життя зобов'язує нас постійно змінюватися. Це вимога часу, тому що змінюються соціальні умови, вимоги і можливості. Ми повинні інновацію тримати на першому місці. Це наша безпечна життєдіяльність, наша соціальна захищеність - все те, що робить наше життя комфортним. Щоб все так і було, у нас в місті організована чітко продумана соціальна робота. Кількість послуг зростає, тому що вони стають затребуваними. Люди починають по-іншому ставитися до реалізації своїх прав, в місті надається велика кількість консультативних послуг. Законодавство дуже динаміче, людям необхідно роз'яснювати, наприклад, як оформити субсидії тощо. Ведеться велика інформаційна робота, і ми надаємо ті послуги, яких від нас чекають люди», - зазначила Світлана Горбунова-Рубан.

Друкувати
Останні новини