У Харкові встановили меморіальну дошку Владиславу Франковському
16 травня 2018 18:11 Суспільство
У Харкові встановили меморіальну дошку Владиславу Франковському Відкриття меморіальної дошки відомому лікарю і Почесному громадянину міста Харкова Владиславу Франковському відбулося сьогодні, 16 травня, біля будівлі Харківського наукового медичного товариства (вул. Максиміліанівська, 11).

У церемонії відкриття взяли участь Генеральний консул Республіки Польща в Харкові Януш Яблонський, представники Харківського медичного товариства, польської громади і студенти Харківського національного медичного університету.

«Мені дуже приємно, що міська влада надала допомогу в тому, щоб вшанувати пам'ять відомого польського лікаря, який об'єднав поляків і українців. Владислав Франковський допомагав усім людям без винятку, незалежно від національності та матеріального стану. Він - яскравий приклад того, як треба працювати. Низький уклін всім харків'янам за те, що вони зберігають пам'ять про Владислава Франковського, на честь якого в місті навіть названа вулиця», - сказав Януш Яблонський.

У 1840 році Владислав Франковський закінчив медичний факультет Харківського університету і почав лікарську практику. Представники медичних кіл міста зазначили, що за час його роботи не було жодного будинку в Харкові, який би він не відвідав.

Особливу увагу Владислав Франковський приділяв лікуванню маленьких пацієнтів - саме він був ініціатором створення першої дитячої інфекційної лікарні в місті. На честь цього факту автор меморіальної дошки, Заслужений художник України Катиб Мамедов зобразив лікаря в оточенні дітей.

Довідка. Владислав Франковський народився у Мінській губернії в 1819 році. Був ініціатором створення першої дитячої інфекційної лікарні в Харкові, а коли в 1879 році вона була відкрита, став головою ради лікарні. Також завдяки йому в Харкові були створені санітарна служба і притулок для невиліковно хворих. Владислав Франковський був одним із засновників і брав активну участь у діяльності Харківського медичного товариства. За видатні заслуги перед жителями міста був обраний почесним громадянином Харкова. Іменем видатного лікаря ще за його житті була названа вулиця в центрі міста.

Друкувати
Останні новини