У Харкові відзначили День недоношених дітей
16 листопада 2018 17:34 Медицина
У Харкові відзначили День недоношених дітей Символічна акція, приурочена до Міжнародного дня недоношених дітей, пройшла сьогодні, 16 листопада, в Харківському міському перинатальному центрі.

За словами співробітників центру, це свято відзначається в Харкові вперше, і його головне завдання - привернути увагу суспільства до проблеми недоношених дітей.

Щоб підвести проміжні підсумки роботи і побачити плоди своєї праці, співробітники перинатального центру запросили взяти участь в акції батьків і дітей, які були народжені недоношеними в стінах медичного закладу за останні 14 років і яких вони виходили і подарували їм життя.

Серед запрошених - мама двох дітей Ганна Заяц. Три роки тому вона народила в центрі молодшу дочку Ніну, вага дівчинки ледве доходила до 900 грамів. Вперше мама змогла взяти на руки новонароджену дочку через 10 днів, до цього - лише могла тримати її за ручку через отвір в кувезі. Сьогодні Ніна - здорова і красива дівчинка, ходить до дитсадка і дуже любить танцювати.

«Після народження дочка сім днів перебувала на штучній вентиляції легенів, а потім нас перевели у відділення інтенсивної терапії і через півтора місяці, коли Ніна набрала вагу 1,9 кілограма, нас виписали. Я хочу сказати велике спасибі всьому персоналу центру - тут працюють дуже хороші лікарі. Мене всі підтримували, і мені не було страшно, а навпаки - лікарі мене заряджали позитивним настроєм і вселяли впевненість в тому, що все буде добре», - розповіла Ганна Заяц.

За словами головного лікаря КП «Міський перинатальний центр» Світлани Коровай, на сьогоднішній день харківський перинатальний центр - єдина і унікальна структура такого рівня, де представлений весь спектр послуг - починаючи від консультативної допомоги для майбутніх мам в поліклініці, гінекологічного відділення до пологового блоку і неонатального відділення. У січні цього року в установі було відкрито відділення реанімації новонароджених з низькою і екстремально низькою вагою. Завдяки сучасному обладнанню та наполегливій праці лікарів-неонатологів рівень смертності передчасно народжених дітей в Харкові вдалося скоротити в кілька разів.

«У рік ми приймаємо приблизно 4,5 тис. пологів, і 10% з них - це передчасно народжені діти. І якщо раніше недоношеними вважалися народжені з 28-го тижня вагітності, то сьогодні ми виходжуємо малюків вагою від 500 грамів з 22-го до 32-го тижня. Ми беремо цих дітей на катамнез, тобто ці діти надходять до нас після народження, лікарі продовжують за ними спостерігати і коригувати їх розвиток», - розповіла Світлана Коровай.

Як повідомила завідувачка відділенням інтенсивної терапії для виходжування недоношених новонароджених Олена Калуцька, на сьогоднішній день в перинатальному центрі знаходяться вісім малюків - троє з них на спільному перебуванні з мамами, іншим підтримують життя за допомогою спеціального обладнання в реанімації.

«Це обладнання шведського виробництва, воно оснащене датчиками, які збирають імпульси діафрагми, і коли дитина хоче вдихнути і посилає імпульс, апарат допомагає їй дихати. Це сама щадна апаратура в даний час, яка дозволяє швидко виходжувати таких немовлят і доводити їх легені до стану, коли вони можуть дихати самостійно», - розповіла Олена Калуцька.

За її словами, на апараті штучної вентиляції новонароджені перебувають максимум тиждень, потім вони знаходяться на підтримуючих режимах вентиляції й приблизно в кінці другого тижня життя їх переводять на спільне перебування з мамою.

Всього з початку року через відділення інтенсивної терапії перинатального центру пройшло 200 недоношених дітей, вага самого маленького немовляти склала 740 грамів. В знак підтримки і турботи про таких дітей співробітники перинатального центру організували цей захід, приєднавшись до міжнародної акції. Учасники акції випустили в небо фіолетові кулі, які є символом Міжнародного дня недоношених дітей в усьому світі. Також усі діти - учасники заходу отримали подарунки.

Довідка. Міжнародний день недоношених дітей був заснований з ініціативи Європейського фонду з догляду за новонародженими дітьми (European Foundation for the Care of Newborn Infants, EFCNI). Цей день відзначається 17 листопада. Щорічно на планеті близько 15 мільйонів дітей народжуються недоношеними - це кожна 10-та дитина, що народжується. Понад один мільйон з цих дітей помирають незабаром після народження, а багато хто страждає від різних видів фізичної та неврологічної інвалідності або мають проблеми в навчанні.


Друкувати
Останні новини