У Харкові відкрили меморіальну дошку воїну-інтернаціоналісту
30 січня 2019 11:12 Суспільство
У Харкові відкрили меморіальну дошку воїну-інтернаціоналісту Меморіальну дошку на честь загиблого в Афганістані воїна-інтернаціоналіста, випускника школи №118, Юрія Куценка відкрили 29 січня в Індустріальному районі.

Відкриття було приурочене до 30-ї річниці виведення військ з Афганістану.

На церемонії відкриття були присутні родичі і товариш по службі загиблого героя, а також представники районної адміністрації, Харківської міської спілки ветеранів Афганістану, Індустріальної районної спілки ветеранів Афганістану, ветерани-інтернаціоналісти, учні школи та жителі району.

Від імені голови Адміністрації Індустріального району зі словами подяки виступила заступник глави району Олена Великанова, яка зазначила, що такі дати, як 15 лютого 1989 року, не стирається з народної пам'яті, тому що війна в Афганістані торкнулася тисяч сімей, які віддали своїх, часто єдиних синів для виконання інтернаціонального обов'язку.

До меморіальної дошки присутні поклали квіти та вшанували пам'ять загиблих героїв хвилиною мовчання.

Довідка. Куценко Юрій Григорович народився 9 січня 1958 року. Після закінчення школи №118 вступив до Харківського військового авіаційного технічного училища №1 на спеціальність «вертольотчик», яке закінчив у 1979 році. Служив у Львові, Коростені. Брав участь в навчаннях «Захід», де проявив мужність, хоробрість і був нагороджений медаллю «За бойові заслуги». У 1981 році був відправлений для виконання інтернаціонального обов'язку в Афганістані. Всього в льотній книжці Юрія Куценка 310 бойових вильотів, 300 годин нальоту. Це були підтримка бойових дій наземних військ, висадка десанту, знищення ворожих баз забезпечення і складів зі зброєю. 20 вересня 1982 року він повинен був летіти у відпустку, але довелося летіти на знищення банди душманів під Гератом. Екіпаж виконав бойове завдання і повертався на аеродром, коли вертоліт був збитий вогнем противника. Юрій Куценко посмертно нагороджений орденом Червоної Зірки.

Друкувати
Останні новини